Одеському судді-стрілку Бурану продовжили нічний домашній арешт до грудня

Фото з сайту inshe.tv

Заводський районний суд Миколаєва продовжив запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту для судді Олексія Бурана, який під час обшуків, які проводило Національного антикорупційного бюро (НАБУ), відстрілювався від детективів.

Про це «БЛОГЕРАМ»  стало відомо з судового реєстру.

Згідно з ухвалою суду, Буран має носити електронний браслет, здати документи для виїзду за кордон, прибувати за викликом в суд, не впливати на свідків і потерпілих тощо.

Строк запобіжного заходу спливає 16 грудня цього року.

Нагадаємо, вперше судді Бурану суд полегшив запобіжний захід для Олексія Бурана в лютому цього року, коли замінили судді-стрілку тримання під вартою цілодобовим домашнім арештом. Пізніше, влітку, судді прийняли рішення замінити цілодобовий арешт нічним.

Нагадаємо, НАБУ ще в лютому 2015 року розпочало розслідування за фактом отримання неправомірної вигоди суддею Малиновського районного суду Одеси Бураном. Правоохоронці викрили суддю на хабарі в 500 тисяч гривень, які він начебто вимагав за винесення певного судового рішення по цивільній справі про стягнення боргу.

Під час проведення слідчих дій Буран чинив опір працівникам Національного бюро, застосувавши вогнепальну зброю на ураження. Після того залишив зброю та, скориставшись наявністю статусу «недоторканності судді», зник з місця події.

31 березня 2016 року після отримання згоди Верховної Ради України суддя був заарештований.

Слід додати, що розгляд справи Бурана в суді постійно затягується з різних причин.

Наприклад, неодноразово на засідання не з’являлись адвокати судді. На одному з засідань Буран заявив, що не має коштів для оплати послуг захисника. Врешті-решт судді-стрілку призначили адвоката з центру надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Декілька разів Буран не був доставлений у судову залу. У минулому році після звільнення головуючого судді, якій вів процес, справу почали слухати наново.

Олена Зігульська

-->