Головний архітектор Києва визнав – столична влада навіть не здогадується, що будують на Андріївському

Фото з сайту УП

У Департаменті містобудування та архітектури КМДА заявили, що готові зібрати містобудівну раду у найкоротшій строк після того, як забудовник заявить про готовність надати необхідні матеріали на розгляд фахівців.

Про це “БЛОГЕРАМ” стало відомо з повідомлення Департаменті містобудування та архітектури, що розміщене на сайті КМДА.

“Позиція міста чітка і послідовна – будь-який забудовник, який заходить у Київ, має з повагою ставитись до його історичного центру. Проект готелю на Андріївському узвозі викликав негативну реакцію як у громадськості, так і у керівництва міста, тому було прийняте рішення закликати забудовника виготовити масштабний макет готелю та представити його разом із проектом на містобудівній раді”, -заявив Головний архітектор Києва, директор Департаменту містобудування та архітектури Олександр Свистунов і додав:

«На сьогодні ми навіть гадки не маємо, що будується у самій перлині Києва, на Андріївському узвозі. Нам потрібно бачити не тільки висотність будівлі, а і розуміти її стилістичні та об’ємно-планувальні рішення. На ці та інші запитання відповіді можуть дати саме професіонали, які входять до містобудівної ради”.

Раніше, мер столиці Віталій Кличко звернувся із вимогою до забудовника зупинити всі роботи по зведенню скандальної будівлі на Андріївському узвозі до повного узгодження змін проекту із Містобудівною радою та громадськістю.

«Андріївській узвіз – це візитівка міста. Якщо забудовник хоче там будувати, він має розуміти, що не вдасться спорудити все, що йому заманеться. Тому я вимагаю зупинити будівництво. Без висновків фахівців, що цей проект відповідає всім необхідним нормам та естетичному вигляду старовинного Подолу, без компромісу з громадськістю – будівництва там не буде», – сказав мер і додав, що якщо цього не буде зроблено, то на сесію Київради буде винесене питання про розірвання договору оренди земельної ділянки.

«У минулі роки минула влада надала велику кількість дозволів на будівництво у центрі міста. І деякі забудовники, користуючись цим, зводять «монстрів», які паплюжать вигляд нашого міста. Тому цей проект має розглянути Містобудівна рада. На неї ми запросимо фахівців, представників громадськості, усе відбуватиметься у відкритому режимі. Тільки після цього ми ухвалимо рішення щодо перспектив цієї будівлі», – сказав Кличко.

Нагадаємо, будівництво багатоповерхового готелю на Андріївському узвозі, поруч із Театром на Подолі та навпроти музею Булгакова, почали восени 2016 року.

Забудовником є відома компанія “KADORR Group” одеського мільйонера сирійського походження Аднана Ківана.

На ділянці площею 1,985 га хочуть звести будівлю загальною площею 13,6 тисячі кв. м і заввишки 4-7 поверхів з мансардою. У ній розміститься готель на 182 номери, заклади громадського харчування, фітнес-центр і паркінг на 25 машиномісць.

Мешканці столиці та активісти неодноразово протестували проти забудови.

Андріївський узвіз є пам’яткою містобудування місцевого та національного значення (разом із Замковою горою). Уся вулиця як об’єкт всесвітньої спадщини перебуває під захистом ЮНЕСКО.

-->