Фігуранти оборудки з коштами АМПУ намагались змінити суд, який розглядатиме їхню справу

Фото з відкритих джерел

Захисник сімох обвинувачених у розкраданні 247 мільйонів гривень держпідприємства «Адміністрація морських портів України» подав клопотання про направлення кримінального провадження з Шевченківського районного суду Києва до Приморського райсуду Одеси.

Про це «БЛОГЕРАМ»  стало відомо з судового реєстру.

В результаті Верховний суд України, що розглядав клопотання про зміну одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів, відмовив фігурантам гучної справи про підроблення документів та розтрату майна шляхом зловживання службовим становищем. Таким чином, справу буде розглядати Шевченківський райсуд столиці.

Наразі, за інформацією Національного антикорупційного бюро (НАБУ), у даній справі призначено підготовче засідання.

Як повідомили в НАБУ, за версією слідства, посадові особи держпідприємства у змові з приватними особами у 2015-2016 роках реалізували схему з розкрадання коштів при державних закупівлях послуг із днопоглиблення підхідних каналів і акваторій Бердянського та Маріупольського морських портів.

Зокрема, йдеться про вчинення антиконкурентних дій з метою забезпечення перемоги заздалегідь визначеного учасника конкурсних торгів, а також подальшого завищення вартості виконаних ним робіт. Внаслідок чого державі в особі ДП «АМПУ» завдано збитків на суму 247 мільйонів гривень, що підтверджено висновком судово-економічної експертизи та іншими матеріалами кримінального провадження.

У вересні-листопаді 2017 року факт антиконкурентних узгоджених дій службових осіб ДП «АМПУ» та представників низки підприємств-учасників торгів при закупівлях послуг із експлуатаційного днопоглиблення підтвердив Антимонопольний комітет України, який наклав на підприємства-учасників штрафи, загальна сума яких склала понад 100 мільйонів гривень.

Розслідування наведених фактів при закупівлі послуг із днопоглиблення в портах України ДП «АМПУ» та його філіями детективи НАБУ здійснюють із грудня 2015 року.

За повідомленням НАБУ, слідство встановило 10 фігурантів корупційної оборудки, до суду скеровано обвинувальний акт стосовно семи з них, в тому числі екс-голови ДП «АМПУ» Андрія Амеліна, першого заступника голови підприємства Юрія Наконечного, який, до речі досі обіймає цю посаду, й інших осіб. Ряд обвинувачених пішли на співпрацю зі слідством, надавши викривальні покази.

Зауважимо, що в жовтні поточного року  прокуратура намагалась відсторонити Наконечного від займаної посади, але Апеляційний суд Києва відмовив у задоволенні цього клопотання.

Олена Зігульська

-->