Чиновників КМДА учили ефективно використовувати бюджетні кошти

Посадовців Київської міської державної адміністрації (КМДА) вчили, як безпечно та з найменшими втратами використовувати бюджетні кошти під час закупівель.

Пр це “БЛОГЕРАМ” сталов відомо з повідомлення, що розміщене на сайті КМДА.

За словами, директора Департаменту внутрішнього фінансового контролю та аудиту КМДА Оксани Колтик, ефективність – це закупівля того, що потрібно, за найменші кошти.

“При цьому не мається на увазі втрата якості чи придбання чогось дешевого і непотрібного», – сказала вона.

На першому етапі серед типових порушень Оксана Колтик назвала необґрунтовану доцільність закупівлі, порушення порядку визначення предмета закупівлі (скажімо, не правильно визначено код закупівлі за Єдиним державним закупівельним словником), оформлення тендерної документації із порушенням вимог законодавства.

Також серед типових порушень: безпідставне відхилення найбільш економічно вигідних пропозицій, перевищення ціни переможця за середньоринкову, невідповідність умов договору тендерній документації, безпідставне допущення змін ціни, якості, кількості, строків виконання.

Як повідомляли “БЛОГЕРИ“, у Києві презентували новий проект закону про публічні закупівлі, який має на меті мінімізувати корупційні ризики.

Серед новел законопроекту – підстави для проведення переговорної процедури, введення поняття “конфлікту інтересів”, запровадження відповідальності за злочин, вчинений з корисливих мотивів, а також відмова замовника від пропозиції учасника, якщо він вже укладав договір з тим самим виконавцем, натомість той не виконав свою роботу тощо.

Нагадємо, що 23 листопада, Верховна Рада у першому читанні розглянула проект Закону про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України №8265.

За результатами голосування законопроект не набрав голосів і був відхилений. Тільки 166 депутатів виступили на підтримку документу, а для ухвалення рішення треба було принаймні 226 голосів.

Документ передбачав, що у тендерній пропозиції можна буде виправити деякі невідповідності умовам тендерної документації протягом одного робочого дня з моменту, коли замовник розмістив у системі відповідну вимогу.

Необхідність таких змін пояснювали тим, що значна частина найбільш вигідних тендерних пропозицій відхиляється через незначні помилки при оформленні.

Читайте також Аукціони з оренди землі відтепер відбуватимуться через ProZorro.Продажі

-->