Через півтора роки після обстрілу газогону на Донеччині постачання палива досі не відновлено на 100%

Газопровід Очеретине-Авдіївка, який був побудований за майже 60 мільйонів мільйонів бюджетних гривень, все ще не працює на повну.

Це «БЛОГЕРАМ» стало відомо з офіційної відповіді Департаменту розвитку базових галузей промисловості Донецької обласної військово-цивільної адміністрації (ОВЦА) і ПАТ «Донецькоблгаз».

Нагадаємо, з літа 2017 року внаслідок ведення бойових дій був пошкоджений газогін, який постачав блакитне паливо в Авдіївку та ще сім населених пунктів Донеччини. Тоді без газу залишилося блзько двох десятків тисяч абонентів. Було вирішено будувати новий газопровід. Однак не дивлячись на численні запевнення влади запустити новопобудований газогін Очеретине-Авдіївка, на який було потрачено майже 58 мільйонів гривень з бюджету, ще наприкінці минулого року, досі не всі жителі регіону підключені до газу.

Як повідомили у Донецькій ОДА, станом  на 1 листопада постачання газу відновлено на 87,2% або 10,788 тисячам абонентам. Зокрема, в Авдіївці газ надано 90,4% мешканців, в Первомайському – 56,7%, в Тоненькому – 55%, в селищі Ласточкине – 64,1%, в Орлівці – 54,4%, Красногорівці – 78,9%, Нетайловму – 75,7%, Водяному – 0%. Як пояснили в департаменті, підключення до газу відбувається за заявками жителів, з Водяного таких заявок не надходило, можливо, люди за такий довгий час без газу знайшли альтернативу паливу.

Дещо інші дані надали в ПАТ «Донецькоблгаз». За інформацією відомства, газопостачання відновлено на 95,7%.

Як вже повідомляли «БЛОГЕРИ»будівництво газогону Очеретине-Авдіївка відбувалось вкрай непрозоро, виконавець робіт обирався без тендеру, в результаті ГУНП в Донецькій області відкрило провадження.

Олена Зігульська для “БЛОГЕРІВ”

-->