На Вишгородщині фірма депутата або виграє низку тендерів, або отримує замовлення поза конкурсом

Вишгородська загальноосвітня школа I-III ступенів №1

Депутат-підприємець із Вишгородщини або будує і ремонтує освітні заклади на допорогові суми, або бере участь у тендерах з однією і тією ж фірмою. Так, «БЛОГЕРИ» знайшли щонайменше кілька укладених угод між освітніми закладами і депутатською ТОВкою, суми яких якраз «дозволяють» проводити закупівлі поза конкурсом. Ми також дослідили низку закупівель, де напарником переможця на відкритих торгах традиційно виступає одна й та сама фірма, яка традиційно програє.

Допороги

Отже,  як повідомляється  в Прозорро, Вишгородська загальноосвітня школа I-III ступенів №1 закупила послуги з капітального ремонту приміщення школи у ТОВ “АМК РЕМ-БУД”. Вартість угоди склала 1 453 756,80 гривень (вимоги Закону про публічні закупівлі в частині проведення відкритих торгів починають діяти, якщо вартість товарів або послуг, що замовляються, дорівнює або перевищує 200 000 гривень, для робіт – 1 500 000 гривень). Закупівля відбулася без конкурсу, договір було підписано 12 жовтня. Згідно з документом, капітальний ремонт має бути завершено до 31 грудня 2018 року.

Практично одночасно з цією закупівлею  відбулася ще одна, також допорогова. Як повідомляєтьсяв системі Прозорро, відділ освіти Вишгородської районної державної адміністрації купив у ТОВ “АМК РЕМ-БУД” послуги з будівництва спортивного майданчика для міні-футболу зі штучним покриттям Синяківської ЗОШ Вишгородського району на Київщині. Вартість договору, підписаного 11 жовтня, склала 1 458 985,15 гривень.

Традиційні двоє

З іншого боку «БЛОГЕРИ» відшукали низку закупівель, де переможцем було визнано ТОВ “АМК РЕМ-БУД”, а фірмою-напарником виступало ТОВ «Єва-Білдінг». І в низці таких закупівель тендерний комітет визнавав більш економічно вигідною пропозицію ТОВ «Єва-Білдінг», одначе через те, що у неї бракувало деяких документів (зокрема, йдеться про довідку з банку, підтвердження тендерної пропозиції тощо), перемогу традиційно віддавали ТОВ “АМК РЕМ-БУД” .

Зокрема, як зазначається у Прозорро, Литвинівська сільська рада Вишгородського району закупила послуги з капітального ремонту будівлі клубу в с. Лісовичі у ТОВ “АМК РЕМ-БУД” на суму 2 190 000,00 грн. Ще одним учасником торгів було ТОВ «Єва-Білдінг» з пропозицією 2 040 000,00 грн., але вона була відхилена.

Обидві фірми брали участь і в змаганні за перемогу в закупівлі послуг капітального ремонту будівлі сільського клубу в с.Толокунь. І так само економічно вигіднішою була пропозиція ТОВ «Єва-Білдінг», а перемога знову дісталася ТОВ “АМК РЕМ-БУД”.

Загалом, за даними аналітичного ресурсу Дозорро, ТОВ «Єва-Білдінг» 5 разів брало участь у змаганнях з ТОВ “АМК РЕМ-БУД” і програло на фініші.

Згідно з даними ЄДР, власником ТОВ “Єва-Білдінг” є Сапон Борис Михайлович, який у 2015 році став депутатом Вишгородської райради від партії “Нові обличчя”. А у 2016 році став головний архітектором Ірпеня.

Садок на 40 мільйонів

Якщо простежити діяльність найбільших замовників – ТОВ “АМК РЕМ-БУД”, то згідно з даними Zакупівлі, найбільше бюджетних коштів віддав цій компанії відділ освіти Вишгородської районної державної адміністрації – майже 110 мільйонів гривень. На другому місці Департамент регіонального розвитку та житлово-комунального будівництва Київської обласної державної адміністрації та Новопетрівська сільська рада.

Саме ця сільрада, згідно з даними Прозорро, в результаті відкритих торгів уклала з ТОВ “АМК РЕМ-БУД” договір на суму 40 390 000,00 гривень на будівництво дошкільного навчального закладу на 230 місць в с. Нові Петрівці Вишгородського району Київської області. Садок обіцяють звести до 2020 року, гроші на рахунок виконавця мають надійти чотирма траншами. Цей дошкільний навчальний заклад буде найбільшим за розмірами дитячим садком у районі. Його площа складе 6800 м кв.

Між тим, вартість зведення цього садка продовжує зростати. Так, якщо за даними Мінрегіонбуду, загальна кошторисна вартість проекту станом на 11 листопада 2016 року становила 70 083,751 тис. гривень, з них 63 075,376 тис.грн. – кошти державного бюджету та 7 008,375 тис.грн. – кошти місцевого бюджету с. Нові Петрівці, то вже у 2018 році голова села Нові Петрівці Родіон Старенький заявив, що орієнтовно загальна вартість будівництва складе близько 100 млн гривень, і це за умови, якщо будівництво закінчиться у 2019 році.

Депутатські вуха

Згідно  зданими Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, керівником ТОВ “АМК РЕМ-БУД” є Куковенко Андрій Михайлович, який одночасно є депутатом Синяківської сільської ради Вишгородського району Київської області. Фірма Куковенка має прописку у селі Синяк на Київщині. Розмір статутного капіталу ТОВки – 1 тисяча гривень. Тобто підприємство, яке отримує мільйонні замовлення, у разі невиконання своїх зобов’язань, буде нести відповідальність лише у межах 1 тисячі гривень, оскільки згідно з правилами частин 2 і З ст. 50 Закону України «Про господарські товариства»,  учасники ТОВ несуть відповідальність у межах їх вкладів до статутного фонду.

До слова, Куковенко Андрій Михайлович заробляє на державних тендерах не лише як керівник ТОВки, але й як ФОП (фізична особа-підприємець). Скажімо, влітку цього року він продав Вишгородській райдержадміністрації обрізні бруски, а Сухолуцькій сільській раді зробив ремонт.

Валентина Новицька, “БЛОГЕРИ

Розслідування проведене в рамках проекту «Підтримка місцевих антикорупційних розслідувань мережі «Блогери за добре врядування», який підтримує Міжнародний Фонд «Відродження».

-->