Несвобода слова: Ізмаїльська поліція не побачила злочину в ненаданні інформації держкомпанією, Омбудсман мовчить

Державна компанія «Українське дунайське пароплавство» відмовилась надавати інформацію, на яке підприємство у Словаччині були перереєстровані українські судна, що належать державі. Ізмаїльська поліція не побачила в цьому кримінального злочину, а представник уповноваженого після направлення звернення до поліції вже декілька місяців ніяк не реагує.

Про це «БЛОГЕРАМ» стало відомо з офіційних відповідей Ізмаїльського відділу поліції ГУНП в Одеській області і регіонального представництва уповноваженого з прав людини.

Так, зокрема, в поліції повідомили, що голова компанії «Українське дунайське пароплавство» Дмитро Чалий відмовився надавати будь-які письмові пояснення з приводу цієї ситуації, але усно пояснив, що «вся діяльність та розпорядження відбуваються згідно чинного законодавства».

Далі в відповіді перераховуються види перешкоджання журналістській діяльності, серед яких є також створення перепон щодо одержання інформації, яку, нагадаємо, Українське дунайське пароплавство журналісту «БЛОГЕРІВ» так і не надало. В той же час у поліції роблять висновок, що держкомпанія цим закон не порушила.

У Омбудсмана повідомили, що передали звернення щодо ненадання публічної інформації в поліцію. З того часу, а пройшло вже майже півроку, жодної реакції не послідувало.

Нагадаємо, в цьому році під прапор Словаччини переведено сім барж з українського флоту, що належать ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство», 100% акцій якого має Міністерство інфраструктури України. У відомстві цей крок пояснили економічною доцільністю, але відмовились називати компанію, н яку перереєстрували українські судна.

-->