У трьох областях затримали посадовців ВНЗ за хабарі від абітурієнтів

Працівники теруправлінь захисту економіки Нацполіції затримали працівників ВНЗ  Черкаської, Сумської та Одеської областей під час одержання ними хабарів.

Про це повідомляє прес-служба Нацполіції.

Зазначається, що суми коливалися від 5 тисяч гривень до 5 тисяч доларів.

Так в Одесі правоохоронці задокументували злочинну діяльність посадових осіб однієї з Одеських академій.

Повідомляється, що декан та завідувач лабораторії вимагали від трьох абітурієнтів 5 тисяч доларів.

“За вказану суму неправомірної вигоди працівники освіти пообіцяла допомогти майбутнім студентам із вступом до навчального закладу. Затримали фігурантів під час одержання хабара”, – йдеться у заяві.

У поліції додають, що окрім 5 тисяч доларів хабара, правоохоронці вилучили 4 конверти, в яких були зазначені прізвища інших абітурієнтів.

В середині конвертів знаходилися кошти загальною сумою 2600 доларів та 2500 гривень.

Крім того на Черкащині за успішне складання вступних іспитів та зарахування до навчального закладу декан одного з інститутів вимагав від абітурієнта понад 5 тисяч гривень.

Правоохоронці затримали посадовця вишу.

Також у поліції повідомляють, що у Сумській області заступник директора вишу вимагав за вирішення аналогічного питання 10 тисяч гривень.

“Під час одержання першої частини хабара, 2 тисяч гривень, посадовця було затримано оперативниками Управління захисту економіки в Сумській області Нацполіції під процесуальним керівництвом Охтирської місцевої прокуратури”, – заявили у прес-службі.

Наразі відкриті кримінальні провадження за ч. 3 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.

Працівникам освіти загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5-ти до 10-ти років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю строком до 3-х років, з конфіскацією майна.

-->