СБУ розслідує, як у Києві продали будинок комунальної власності на 12 мільйонів дешевше

Столичне управління СБУ розслідує зловживання службовим становищем при відчуженні будинку автогосподарства по вул.Кудрявський узвіз, 3.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу суду.

Йдеться про нежилий будинок площею 3916,7 кв.м., який був закріплений за КП Київської облради «Автогосподарство» на праві комунальної власності.

У зв’язку з заборгованістю на 2,3 млн. грн. податкова описала майно комунального підприємства в податкову заставу.
У жовтні 2017-го суд дозволив погашення боргу за рахунок майна КП, за винятком будинку.
В грудні 2017-го суд задовольнив апеляцію ДФС і дозволив погашення боргу за рахунок всього майна.
Податківці запропонували КП самостійно найняти оцінювача майна. Це було зроблено. ТОВ «Українська експертна група» оцінила будиноку у 17,4 млн грн.
Однак у січні 2018-го облрада замінила генерального директора КП КОР «Автогосподарство». Новий керівник повідомив ДФС, що комунальне підприємство не буде залучати оцінювача через відсутність коштів, хоча оцінку вже провели і ДФС про це інформували.
У подальшому посадові особи ГУ ДФС у м. Києві, маючи попередню оцінку майна, зробили ще одну оцінку у ТОВ «Меркурій Партнерс», згідно з якою будинок коштує 4,8 млн грн. Саме за такою ціною будинок реалізували через «Українську універсальну біржу».
В лютому 2018 об’єкт за початковою ціною купило ТОВ «Ді-Ві-Транс». На думку слідчих, фірма має ознаки фіктивності: одноосібний склад директорів та засновників, мінімальний установчий фонд, будь-якої фінансово-господарської діяльності не здійснювала.
На момент продажу у реєстрі нерухомості було 5 записів пре обтяження  щодо цієї будівлі, зокрема заборона на його відчуження. Тому, як вважають слідчі, це вказує на додаткову фальсифікацію торгів.

ТОВ «Ді-Ві-Транс» 28 березня 2018 року продало будинок компанії Беллі Трейд ЛП (Belli Trade LP» з реєстрацією у Сполученому Королівстві Великобританії та Північної Ірландії.

Перепродаж відбувся після того, як СБУ 16 березня внесла дані до ЄРДР за ч.2 ст.364 – зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки.

Наразі слідчі перевіряють рух коштів по рахунках причетних компаній. У травні цього року суд арештував вищезгаданий будинок, заборонивши новому власнику розпоряджатися ним.
-->