САП завела справу за те, що НАБУ фіксувало розмови Насірова з адвокатами

Спеціалізована антикорупційна прокуратура розпочала досудове розслідування за ч. 2 ст. 397 ККУ – втручання в діяльність захисника.

Про це повідомила Національна асоціація адвокатів України. Саме за заявою комітету НААУ зареєстрували справу.

Підслідність у кримінальному провадженні визначено за Головним слідчим управлінням СБУ.

У повідомленні йдеться про втручання в адвокатську таємницю адвокатів Лисака О.М., Дроздовського Л.П., Дорошенка К.К.

«Під час спілкування адвокатів із підзахисним у приміщенні НАБУ детективами цього відомства здійснювалась незаконна аудіо та відео фіксація конфіденційного спілкування адвоката з клієнтами, що прямо заборонено ст. 23 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Пізніше записи цих розмов були долучені НАБУ до матеріалів кримінального провадження у якості доказів інкримінованого підзахисному діяння», – заявили в НААУ.

Можливе втручання в адвокатську таємницю стосується справи екс-голови ДФС Романа Насірова.

Відеокамера була встановлена у приміщенні НАБУ, де Насіров з адвокатами знайомились із матеріалами справи. Записи з камери були долучені, коли САП клопотала про встановлення Насірову і його захисникам строку ознайомлення зі справою. У НАБУ тоді пояснювали, що зйомка законна, камера стаціонарна і веде постійну фіксацію з метою недопущення знищення матеріалів справи. Крім того, у Бюро переконували, що камера була візуально помітна, а підозрюваного під протокол попереджали про відеофіксацію.

Нагадаємо, Шевченківський суд Києва з 27 листопада 2017 розглядає по суті справу за обвинуваченням екс-голови ДФС Романа Насірова і директора Департаменту погашення боргу ДФС Володимира Новікова. Їх обвинувачують у зловживанні владою і службовому підробленні при наданні компаніям Олександра Онищенка розстрочок податкового боргу та зобов’язань на 2 млрд грн.

Наразі прокурор встиг зачитати 245 із 774 сторінок.

За Насірова внесено 100 млн грн застави, і суд застосував до нього низку процесуальних обов’язків. Насіров мусить носити електронний браслет, здати закордонні паспорти, не може без дозволу виїздити за межі Київської області, має з’являтися до суду.

Раніше суд зобов’язав  Державну міграційну службу м.Києва повернути екс-голові ДФС внутрішній паспорт громадянина України і скасував арешт годинників дружини Насірова.

31 січня 2018 року Кабінет міністрів звільнив Насірова з посади голови Державної фіскальної служби. Тепер він оскаржує це рішення в суді.

-->