Одеський суддя-хабарник Буран, що відстрілювався від НАБУ під час затримання, переживає за свою гідність

Колишній одеський суддя, якого НАБУ викрило на хабарництві в півмільйона гривень, Олексій Буран ще наприкінці минулого року заявив клопотання щодо припинення утримання його під час проведення судових засідань у металевий клітці, а також про припинення застосування відносно нього спеціальних засобів та інших засобів приниження гідності.

Інформацію про це можна знайти в судовому реєстрі.

Суд задовольнив клопотання екс-колеги. Більше того, пізніше, в лютому цього року Заводський районний суд Миколаєва змінив скандальному судді запобіжний захід з тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт.

При цьому зазначимо, що миколаївський суд довгий час усі ці рішення не публікував у реєстрі. Вони з’явились зовсім недавно –  після звернення «Ні корупції».

Слід відзначити, що судді неохоче беруть участь у судовому процесі над колегою – так, один із головуючих суддів подав у відставку, після цього було обрано нового головуючого суддю і призначено повторне слухання, але засідання не раз зривались.

Нагадаємо, Олексій Буран «прославився» тим, що під час затримання детективами НАБУ він відстрілювався й врешті-решт втік. Зокрема, одеського суддю звинувачують в отриманні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі. Йому загрожує до 12 років позбавлення волі.

На одному з засідань, коли суд розглядав продовження запобіжного заходу для Бурана й вирішив залишити екс-суддю під цілодобовим домашнім арештом, він зірвався і почав тицяти ручкою у свою руку із криками, що він не хоче так жити. Сюжет показав канал «ТСН».

Олена Зігульська, для “Блогерів”

 

 

-->