Мистецько-адвокаційна майстерня з прав жінок у Чернівцях

Громадська організація “Театр для діалогу” запрошує жінок-ВПО та інших жінок, на яких вплинув конфлікт на сході та в Криму, 3-6 серпня творчо осмислити свій досвід, дослідити потреби, знайти коло однодумниць, щоби захищати свої права та побудувати діалог з владою у своїй громаді.

Про це повідомляє “Громадський простір“.

Вже кілька років триває конфлікт, через який більше мільйона громадян змінили своє місце проживання. Дехто, можливо, вже відчуває себе місцевою жителькою, та чи всі ваші права дотримуються державою? У безпечному просторі майстерні ми разом дослідимо гендерний вимір становища жінок, що пережили бойові дії та переселення, і зможемо заявити про актуальні проблеми і потреби через виставу форум-театру. Експертки з питань захисту прав жінок проаналізують разом з групою, які інструменти існують, щоб захистити ваші права, аби ви спільно могли застосувати ці інструменти на практиці саме у ваших місцевих громадах.

Творчо-адвокаційна майстерня відбувається в рамках проекту “Одна з нас”. Цей перший, дослідницький етап для планування подальших адвокаційних дій на місцевому та/або національному рівні у форматі законодавчого театру.

Ось що про свій досвід кажуть учасниці наших попередніх майстерень:

“Для мене дуже неочікувано участь у постановці дала дуже багато на всіх рівнях: соціальному, особистому, особистому як жінці, як матері, як людині. Ви справді робите дива”, – Олеся Архипова, Макіївка – Івано-Франківськ.

“Результатом моєї участі у форум-театрі в Сєвєродонецьку стала реєстрація [мною] організації “Культурна фортеця” у місті Щастя. Було страшно, але я помітила, що підтримка приходить завжди, коли вона необхідна”, – Марина Гущина, Щастя.

“Величезне вам дякую за можливість перетворення себе і світу навколо себе за допомогою форум-театру. Зараз у Павлограді ми створили ініціативну групу матерів-переселенок, піднімаємо свої проблеми в кабінеті міського голови, звертаємося до депутатів. Нам кажуть: а де ви раніше були? А я думаю: раніше ми спали. Доки форум-театр нас не розбудив”, – Світлана Чичирко, Луганськ – Павлоград.

Участь в майстерні безкоштовна і відкрита для жінок з досвідом внутрішнього переміщення, що проживають у Чернівецькій, Івано-Франківській та Хмельницькій областях, а також для інших жінок з цих регіонів, які на власному досвіді відчули наслідки збройного конфлікту, місцевих активісток, журналісток і представниць влади.

Учасницям з інших міст організаторки відшкодовують вартість проїзду, забезпечують проживання у двомісних номерах та харчування в місті Чернівці на час проведення заходів.

Для участі заповніть анкету за посиланням https://goo.gl/fr4VVz до 20 липня включно.

Ми будемо раді бачити жінок, небінарних людей, транс людей, людей з інвалідністю, лесбійок, людей різного віку, етнічного походження, політичних поглядів. Під час заходу працюватиме дитяча кімната.

Якщо у вас виникнуть запитання, звертайтеся до Іри Харламової, +380663224233, irene.kharlamova@gmail.com.

***

Ініціатива “Одна з нас” реалізовується ГО “Театр для діалогу” в рамках проекту ООН Жінки “Ґендерна рівність в центрі реформ, миру та безпеки”, за підтримки Уряду Швеції. ООН Жінки є структурою Організації Об’єднаних Націй, яка зосереджує свої зусилля на досягненні ґендерної рівності та розширенні прав та можливостей жінок.

Ми працюємо з жінками по всій Україні вже три роки, за цей час нам вдалося представити досвід українських жінок, які відчули на собі збройний конфлікт, не тільки народним депутаткам та Міністрові з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, але також виконавчій директорці глобального офісу ООН Жінки Фумзіле Мламбо-Нгкуці під час її унікального візиту до України.

-->