Кому Укрзалізниця дарує сувеніри, закуплені за наші гроші?

Філія “Центр сервісного забезпечення” провела чергові тендери на придбання сувенірної продукції, а саме подарункових наборів та керамічного пано загальною очікуваною вартістю понад 1,3 мільйона гривень.

Під подарунковими наборами замовник має на увазі 150 наборів на одну особу, в який входять:
– підсклянник з зображенням логотипу “Укрзалізниця” – 1 шт.;
– склянка кришталева на 200 мл. – 1шт.;
– ложка чайна – 1 шт.;
– подарункова упаковка синього кольору з логотипом “Укрзалізниця” – 1 шт.

Також у даному тендері закуповується 90 наборів на дві особи, в який входить аналогічний товар тільки в подвійному екземплярі.

За результатами торгів перемогу в тендері отримав ФОП Погорєлов Дмитро Павлович з сумою 541 тис. грн. Вартість однієї склянки з підсклянником (з логотипом УЗ) в подарунковій упаковці склала 1890,03 грн. без ПДВ. Набір із двох склянок в такій же комплектації склав 2869,00 грн. без ПДВ.

Проте, порівнюючи аналогічні набори в інтернет-магазині, можна зробити висновок, що на даний товар ціни є значно вищими  відносно роздрібних цін.

У грудні минулого року УЗ також закуповувала аналогічні набори, щоправда, тоді ціни були іншими – 1650 грн. за одну склянку та 3120 грн. за набір з двох склянок. Тоді відбувалась закупівля 450 наборів на одну особу, 280 на дві особи та 90 наборів на три особи, й сума тендеру сягала 2,1 млн. грн.

Кому і навіщо Укрзалізниця за рік подарує 1060 наборів склянок із залізничною символікою на 2,6 мільйони гривень, залишається лише здогадуватись.

Другий тендер на закупівлю керамічних пано в кількості 575 шт. було проведено за участі трьох учасників, проте всі, крім найдорожчої пропозиції, були відхилені через відмову одного з учасників підписувати договір та відсутність попереднього досвіду постачання аналогічного товару в іншого.

Таким чином перемогу в тендері отримала ФОП Лісовець Аліна Юріївна, яка в минулому році теж перемагала в аналогічному тендері.

Пано керамічне “Українські мотиви” та “Українські пейзажі” розміром 20 на 15 сантиметрів оцінили в 1252,20 грн. за одиницю без ПДВ. Загальна сума за 575 пано  склала  720 тисяч гривень.

Таким чином, “Укрзалізниця” витратила понад 1,3 мільйонів гривень на сувенірну продукцію, до того ж придбану не за найвигіднішими цінами.

Нагадаємо, що залізниця в червні поточного року придбала на пів мільйона гривень вишиванок та  на мільйон гривень рушників ручної роботи.

Загалом на подарунки та сувеніри Укрзалізниця за останній рік витратила понад 9 мільйонів гривень.

Залізниця без корупції

 

-->