Каськів подав позов до фірми, через яку заплатив 7,5 мільйонів

Екс-керівник Держінвестпроекту Владислав Каськів 6 липня подав позов до ТОВ «Глорія» на 7,5 млн грн.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на дані в системі «Судова влада».

Позов подано до Московського районного суду м.Харкова. У справі визначено склад суду, але дата першого засідання поки невідома.

Каськів зазначив мету позову як стягнення витрат. Сума наразі невідома.

Нагадаємо, що Каськіва обвинувачують у привласненні, розтраті майна шляхом зловживання службовим становищем (ч.5 ст.191 КК) і службововму підробленні (ч.2 ст.366 КК). За такими статтями йому могло б загрожувати до 12 років позбавлення волі.

Йдеться про закупівлю у 2012 році Держінвестпроектом рекламних послуг у ТОВ «Глорія» на 7,5 млн грн.

Екс-керівник Держінвестпроекту повернувся з Панами у ніч на 1 листопада 2017 року. Раніше він перебував у розшуку і Україна ініціювала процедуру його екстрадиції. Але сам Каськів заявив, що повернувся добровільно.

Не дочекавшись рішення суду, він відшкодував 7,5 млн грн інкримінованих йому збитків.

У фірми  «Глорія», з якої Каськів хоче стягнути гроші, неодноразово змінювалися засновники. У 2018 році її переписали на Миколу Сіренка. Також компанія змінила місце реєстрації з Києва на Харків.

Шевченківський районний суд Києва призначив розгляд кримінальної справи Каськіва на 9 серпня. У справі змінювали підсудність, оскільки в Печерському суді не вдалося сформувати колегію.

Генпрокурор Юрій Луценко раніше припустив, що Каськіву можуть призначити умовне покарання.

Як відомо, Панама дозволила його екстрадицію тільки за вищезгаданою справою. Тому наразі правоохоронні органи України не можуть йому повідомити про підозру за іншими епізодами.

Нагадаємо, що 23 червня суд взяв під варту з альтернативою 2,6 млн грн застави двоюрідного брата Каськіва Олександра Матковського. Йому, а також рідному брату Каськів інкримінується участь у розтраті 259 млн грн на двох нацпроектах – «Чиста вода» щодо встановлення в найбільших містах України автоматів із розливу питної води, та «Олімпійська надія-2022», за яким мали бути зведені інфраструктурні об’єкти для проведення зимових олімпійських ігор в Україні. Сам Владислав Каськів не є підозрюваним за цим епізодом. Його рідний брат, за останньою інформацією, перебував за межами України.

Крім того, в грудні 2017 НАБУ повідомило про підозру чотирьом особам також у справі про розтрату 259 млн грн, виділених Держінвестпроектом на національні проекти «Якісна вода» і «Олімпійська надія-2022».

Судовий репортер

-->