Екс-заступника прокурора Київщини судять за розкрадання цукру на складах у Черкаській області

фото ілюстративне з відкритих джерел

У Соснівському райсуді Черкасах майже рік слухають справу, пов’язану  з корупційною схемою з розкрадання цукру на суму 211,65 млн грн. Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала  до Черкаського райсуду обвинувальні акти стосовно учасників «цукрової справи» у серпні минулого року. Товар зберігався на складах Державної спеціалізованої бюджетної установи «Аграрний фонд» у Черкаській області.

Про це повідомляють “БЛОГЕРИ”.

У березні Національне антикорупційне бюро України (НАЗК) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) завершили досудове розслідування у справі розкрадання цукру-піску зі складів Державної спеціалізованої бюджетної установи «Аграрний фонд» у Черкаській області на суму 211,65 млн грн.

Наприкінці 2015 року з Черкас вантажівками почали вивозити цукор ДСБУ «Аграрний фонд». Відомо також, що з липня 2015 року по лютий 2016 року його вивезли на суму 211,65 млн грн.

У злочині підозрюють колишнього заступника прокурора Київської області Олександра Колесника, який був призначений на місце так званого “діамантового” прокурора Корнійця.

“Я не думаю, що він діяв водиночку. Ми перевіряємо інших співробітників прокуратури, в тому числі і Генеральної. Прокурор був лише зв’язковим, тому що прокурор не може забрати цукор собі. Але саме його дії закриття провадження давали держвиконавцям цукор потім вивозити”, – зазначив керівник антикорупційної прокуратури Назар Холодницький у травні 2016 року, коментуючи затримання пана Колесника.

Колишньому заступникові прокурора Київської області інкримінують злочини, передбачені ч.5 ст.191 – привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, ч.1 ст. 366 – службове підроблення, ч. 2 ст. 343 втручання у діяльність працівника правоохоронного органу.

Підозрюваними у цій справі також є посадовець Державної виконавчої служби Управління юстиції у Черкаській області та службовець підприємства, залученого у схему розкрадання державного цукру.

Екс-посадовця з управління юстиції звинувачують у зловживанні службовим становищем та службовому підробленні. А керівникові суб’єкта господарювання інкримінують злочини, передбачені ч.5 ст.191 та   ч.2 ст. 205, – фіктивне підприємництво.

Найсуворіша санкція статей обвинувачення – позбавлення волі до п’яти років.

скрин з court.gov.ua

Підозрюваними у злочині є колишній заступник прокурора Київської області Олександр Колесник та ще двоє співучасників. Екс-заступникові прокурора інкримінують злочини, передбачені ч.5 ст.191 – привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, ч.1 ст. 366 – службове підроблення, ч. 2 ст. 343 втручання у діяльність працівника правоохоронного органу.

Разом з Олександром Колесником на лаві підсудних екс-посадовець  Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області Віталій Бондар та керівник ТОВ «Еверіз веб солюшенс»  Віталій Панфьоров. Пана Бондаря обвинувачують у вчиненні злочинів, передбачених ч.2 ст.364, зловживання владою або службовим становищем і ч. 2 ст. 366 КК України, а  Панфьорова – у правопорушеннях, передбачених ч.5 ст.191 та ч.2 ст. 205 КК України.

У листопаді 2015 року представники Державної спеціалізованої бюджетної установи Аграрний фонд у Черкасах заявили, що десятки невідомих осіб у військовій формі проникли на територію складу та вивезли майже 10 тонн цукру.

Як стало відомо згодом, люди у формі – це співробітники охоронної фірми.

Вона діє в інтересах приватного підприємства «Офір». Представник фірми Борис Процюк тоді стверджував, що “Офір” має законні підстави для таких дій.

«Вищий господарський суд виніс постанову на нашу користь. У Черкасах, Луцьку та Київській області є теж цукор, який ніби належить аграрному фондові. Є рішення суду про те, щоб повернути нам цей цукор. Відбувається так, що нас не допускають до приміщень. Вони використовують свій адмінресурс»,– заявив Борис Процюк.

5 років тому керівництво «Аграрного фонду» уклало з ТОВ «Ольга» біржовий контракт на купівлю-продаж цукру. У документі сума оплати – понад 17 мільйонів гривень. Але приватна фірма внесла передоплату – майже 900 тисяч. І відразу ж взяла кредит на 15 млн доларів в «Актив банку». Цукор був заставою. Незабаром фірма збанкрутувала, а банк зажадав грошей, кажуть представники фонду.

Олег Липовий, виконувач обов’язків генерального директора Державної спеціалізованої бюджетної установи “Аграрний фонд” повідомив місцевим журналістам у листопаді 2015 року: «Свого часу розроблена схема попереднім керівництвом – гроші взяли і хотіли ще забрати цукор державний. Але у зв’язку із ситуацією вони просто не встигли це зробити».

Суд віддав державний цукор банку. Потім фінустанова «передала» борг приватній фірмі «Офір». «Аграрний фонд» не заперечує законності рішення. Юрист держустанови Єгор Сергєєв, підтвердив це належними документами з адресами сховищ фонду, з яких фірма може забирати цукор.

«Шість адрес ми насправді маємо. Черкаси ж ніде не фігурують. Ми не відкидаємо того, що виконавець може забрати цукор навіть в тому випадку, якщо його перевозили, і помінялося його місце зберігання. Втім, цукор з перелічених у документі (постанові суду) сховищ сюди не перевозили», – повідомив Єгор Сергєєв.
На Черкаському складі станом на листопад 2015 року було 30 тисяч тонн цукру, вартість якого понад 300 млн. гривень. Щоб його не втратити, «Аграрний фонд» написав заяви до черкаської прокуратури і поліції.

Дмитро Грищенко, прес-секретар Черкаського облуправління Національної поліції зазначив: «Відгрузка цукру призупинена. І одна, і друга сторони представили документи на даний цукор. Триває перевірка».

Попри те, що САП передав справу до суду майже рік тому, до слухання по суті, схоже, досі не дійшли.

Мирослава Білецька, для “БЛОГЕРИ”

-->