Призначення Жебрівського аудитором НАБУ можуть оскаржити в суді

© donoda.gov.ua

На посаду аудитора Національного антикорупційного бюро за квотою Президента Павла Жебрівського призначили з порушенням закону, тому це рішення може бути оскаржене в суді. Про це, як повідомляє Дзеркало тижня, заявили в Центрі протидії корупції, зазначивши, що відповідний позов до суду можуть колективно ініціювати антикорупційні громадські організації.

За даними юристів, стаття 26 ЗУ “Про Національне антикорупційне бюро” чітко визначає, що аудитор НАБУ повинен мати досвід роботи в правоохоронних чи судових органах за кордоном або в міжнародних організаціях. Однак Павло Жебрівський, згідно з його офіційною біографією, такого досвіду роботи за кордоном чи в міжнародних організаціях не має.

“Призначення аудитора НАБУ з порушенням закону може бути оскаржене в суді. Саме тому, якщо інформація про наявність у нього закордонного чи міжнародного досвіду не буде підтверджена документами, ми підемо з колективним позовом від антикорупційних громадських організацій до суду”, – заявила юрист Центру протидії корупції Олена Щербан.

В ЦПК підкреслили що Порошенко та Жебрівський працюють в одній команді вже давно. Зокрема ще на початку 2000-х років Павло Жебрівський став першим заступником нинішнього президента у партії “Солідарність”.

Нагадаємо, 13 червня Порошенко звільнив Жебрівського з посади голови Донецької ОДА і нагородив його орденом “Ярослава Мудрого”V ступеня.

Згодом, 19 червня, Петро Порошенко призначив екс-голову Донецької облдержадміністрації Павла Жебрівського членом комісії з аудиту Національного антикорупційного бюро.

Зазначимо, що до призначення на посаду голови Донецької ОДА Жебрівський з 2015 року працював у Генеральній прокуратурі на посаді начальника управління з розслідування корупційних злочинів, вчинених службовими особами, які займають особливо відповідальне становище.

До складу комісії з аудиту НАБУ входять три члени, які призначаються за квотою президента, Кабінету міністрів і Верховної Ради. Верховна Рада має право відправити у відставку директора НАБУ тільки після проведення зовнішнього незалежного аудиту Бюро.

Дзеркало тижня

-->