Пріоритети по-трускавецьки: на розваги – сотні тисяч з бюджету, для школярів-початківців – найдешевші меблі

1 вересня першокласники прийдуть до Нової української школи. Для цього потрібно створити необхідне освітнє середовище, яке, окрім підготовки вчителів, передбачає й закупівлю сучасних меблів та комп’ютерного обладнання для початкових класів. Як повідомляють Джерела Трускавця, місцевим органам самоврядування для цього з державного бюджету на засадах співфінансування були скеровані субвенційні кошти!

В одному з інтерв’ю міністр освіти і науки Лілія Гриневич, коментуючи такі дії уряду, зазначила: сподівається на те,  що органи місцевої влади, до повноваження яких безпосередньо належить створення належних умов для навчання, стануть  партнерами у створенні нового освітнього простору.

Однак, як з’ясувалося, трускавецька влада бути гідним партнером щодо впровадження засад Нової української школи не готова! Трускавець отримав від держави для реалізації стандартів початкової школи 370 тис грн., з міського бюджету було дофінансовано ще 185 тис грн. Запит на таку суму подав завідувач міського відділу освіти Орест Лобик.

А 14 червня відділ оголосив тендер із закупівлі меблів для початкових класів. Планується придбати 250 сучасних комплектів: одномісні парти (такою є вимога Нової школи) і стільці на суму 281,8 тис грн. Якщо поділити виділені кошти на кількість,то вартість одного комплекту становитиме 1 127  грн.!

А якщо промоніторити пропозиції і ціни вітчизняних виробників, то стає зрозуміло, що Трускавець для свої першокласників купуватиме найдешевші меблі! Так, для прикладу, найнижча вартість комплекту від київської фірми «Бі –Про» становить 1476 грн., дорожча – 3 390 грн.!

А група компаній  «Пріоритет», яка стверджує , що у її інтернет-магазині – найнижчі ціни, пропонує  комплекти для Нової української школи, вартістю від 2 738 грн. до 4200 грн.! Вони вирізняються тим, що поверхню парти можна нахиляти до 60 градусів для зручності; стілець має перфорацію для забезпечення циркуляції повітря до тіла; висувне відділення, призначене для зберігання книг і канцелярії, що дає можливість ефективно використовувати робочий простір парти. Висота стільця і столу регулюються.

Але постає запитання – невже Трускавець не може купити хорошої якості меблі для першокласників, не економлячи на таких речах? І чи забезпечить найдешевша пропозиція виконання вимог стосовно меблів для Нової школи, які прописані у наказі МОН №283. У цьому документі йдеться про те, що комплекти меблів для учнів мають бути з заокругленими кутами стільниць, спинок та сидінь, стільниці у формі трапеції, трикутника та іншій, що забезпечить швидку трансформацію для групової роботи, можливість контактно штабелювати меблі, вага яких не повинна бути більшою за 4 кг для стільці та 10 кг – для парти. До слова, ці вимоги не виписані у тендерній документації міського відділу освіти.

Що стосується коштів міського бюджету, то їх щедро роздають на фестивалі, конкурси і концерти. Лише впродовж останніх трьох місяців було витрачено на проведення авторалі – понад 300 тис грн., на парний чемпіонат України зі стронгмену і відео про нього – 250 тис грн., на святкування Дня міста – понад 700 тис грн!

Отже, гроші на видовища з міської скарбнички – будь ласка, а на пристойні меблі для першокласників – бракує?

Дарина КРАВЕЦЬ, Джерела Трускавця

 

-->