Підприємців, у яких купував оргтехніку Трускавецький відділ освіти, звинувачують у корупційній змові

Журналісти антикорупційної громадської організації «Центр громадського моніторингу і досліджень» провели розслідування і виявили зв’язок чотирьох приватних підприємців та однієї юридичної особи з м. Миколаєва, які спільно беруть участь в закупівлях відділів освіти Львівської області.

Було доведено, що усі вони використовують однаковий номер телефону, адресу та ідентичний шаблон довідки про гарантію. Так, якщо набрати номер телефону 0676870584, то можна зв’язатися з підприємцем Романом Кушніром або ж Ігорем Мазурчаком. Також за цим номером можуть спрямувати до Анатолія Суховерського та його дружити Галини Суховерської, або ж пов’язаної з ними компанії – ТОВ «Веско».

Отже, «Джерела Трускавця» були праві, коли, досліджуючи закупівлі мультимедійної техніки для шкіл міста, які проводив відділ освіти, неодноразово висловлювали припущення щодо необ’єктивного вибору переможця.

Як з’ясувалося, Анатолій Суховерський почав брати участь у тендерах трускавецького відділу освіти тоді, коли його очолив Орест Лобик, не випадково. Пан Суховерський, за даними аналітичної системи YouControl, співпрацював і сьогодні доволі активно співпрацює з відділом освіти Миколаївської РДА, який у 2013-2016 роках очолював Орест Лобик.

Для прикладу, Анатолій Суховерський був визнаний переможцем торгів, оголошених 24 листопада з терміном виконання до 31 грудня 2016 року, на придбання  мультимедійних комплексів та ноутбуків. Закупівля була допороговою –  пропозиція Суховерського, з якою він переміг авторитетну львівську фірму «Технології для бізнесу», була на лише на 50 грн. дешевшою. Для порівняння – «Технології для бізнесу»є учасниками 155 тендерів і отримали  бюджетних замовлень на 109 млн. грн., а Анатолій Суховерський – на 3 млн. грн. Ця інформація є абсолютно відкритою і для тендерного освітянського комітету Трускавця у тому числі!

А торік у грудні міський відділ освіти здійснив подібну закупівлю – було придбано шість інтерактивних комплектів: дошки, проектори, ноутбуки, аудіосистеми на загальну суму 312 тис. грн. Переможцем тендеру стало ТОВ «Веско», яким володіє Анатолій Суховерський спільно зі своїм братом Володимиром та батьком Іваном. «Конкурентом» фірмі  виступав Ігор Мазурчак, який, нагадаємо, також використовує «корпоративний номер».

У журналістському розслідуванні «Джерел Трускавця»з’ясувалося, що ціни, запропоновані «Веско», були вищими за середньоринкові. Так, для прикладу ноутбуки DELL Inspiron 3552 в інтернет-магазині Rozetka можна придбати за 9 тис. грн. А «Веско» продало їх трускавецькому відділу освіти дорожче – за 15,16 тис. грн. Такою ж була ситуація з проекторами та аудіосистемами – підприємство запропонувало ціни, суттєво вищі за ринкові.А загальна сума, яку відділ освіти Трускавецької міськради переплатив за техніку для навчальних закладів, придбану у «Веско», сягнула близько 70 тис. грн.!

А вже у червні цього року відділ освіти Трускавецької міської ради обирав переможця торгів на постачання мультимедійного обладнання вартістю на понад 330 тис. грн серед пов’язаних підприємців: Ігоря Мазурчака та Романа Кушніра. За інформацією Центру громадського моніторингу і досліджень», переможець Мазурчак та його конкурент допустились однакової помилки (пропустили пробіл) у формі цінової пропозиції, хоча у прикладі, який у своїй тендерній документації розмістив замовник, такої помилки не було.

Цікаво, як прокоментує завідувач Трускавецького відділу освіти Орест Лобик такі «неув’язочки» і перемогу у тендерах на закупівлю оргтехніки для шкіл виключно пов’язаних між собою бізнесменів, які подавали довідки під копірку та однаковий номер телефону. Невже стверджуватиме, що його «розводили»?

Ольга КУЦ, Джерела Трускавця

-->