На черкащині виникла конфліктна ситуація між Управлінням держпраці та ІТ-компанією

На Черкащині одна з найбільших ІТ-компаній, компанія СПД-Україна, звернулася до громадськості з відкритою офіційною заявою щодо конфліктної ситуації, яка виникла у ході роботи з Управлінням держпраці в Черкаській області.

Про це пише місцеве видання Прочерк.
«Наша компанія понад 10 років успішно представляє як Україну, так і Черкаси зокрема, на міжнародному рівні. За версією авторитетного всеукраїнського видання dou.ua компанія СПД-Україна декілька разів очолювала рейтинг найкращих роботодавців України… У середині травня цього року Державна служба з питань праці почала перевірки, в ході яких не було висловлено жодних претензій, усі затребувані документи були надані у повному обсязі і у вказаний термін. Проте, вже за декілька днів на нашу адресу надійшли акти щодо нібито допущених грубих порушень трудового законодавства. На думку представників Держпраці, компанія не мала права укладати угоди з розробниками, а мала взяти їх у штат за трудовим договором. Хоча за нормами закону самі громадяни вправі визначати, бажають вони надавати послуги віддалено, чи хочуть бути прийнятими в штат і постійно працювати на визначеному робочому місці. Варто взяти до уваги і фактичну потребу компанії у найнятих працівниках або її відсутність. Також не можна ігнорувати той факт, що органами Держпраці не було зафіксовано жодного звернення “ображених” нами працівників чи підрядників.

Важливий факт: за укладеними угодами компанією офіційно було сплачено податків майже у 10 разів більше, ніж якби вказані особи перебували у штаті з виплатою мінімальної заробітної плати. Тож говорити про якесь порушення інтересів держави через ухилення від сплати чи мінімізацію податків не доводиться. Як і про відповідну користь від діяльності органів Держпраці щодо дотримання інтересів держави в цілому.

IMG_20180530_112839

Всі заперечення щодо відмінності форми договорів, їхніх умов, фактичних обставин, повноти сплати податків, було повністю проігноровано. Тож маємо небезпечний прецедент, коли контролюючий орган фактично перебирає на себе повноваження сторін договору і суду, і вирішує, як слід розуміти положення угод і які правовідносини мають до них застосовуватись. І це – лише початок. Тому ми не можемо лишати без розголосу і реагування подібне грубе втручання у бізнесову діяльність компанії», – йдеться в заяві компанії.

Компанія виступила проти повернення до подібної практики протистояння бізнесу та державних органів.

«Всі декларації та корисні ініціативи ІТ-компаній, таких, як СПД-Україна, перекреслюються діями контролюючих органів на місцях», – йдеться в заяві.

Компанія СПД-Україна звернулась до ІТ-асоціації України, народних депутатів України, Голови державної служби з питань праці з вимогою запобігти необґрунтованому втручанню у підприємницьку діяльність. Також готові відстоювати позицію в судових органах та в офісі бізнес-омбудсмена України.

В Управлінні Держпраці у Черкаській області повідомили «Прочерку», що вказане питання розглядатиметься в управлінні в вівторок або в середу.

-->