Мінекології часів Злочевського заплатило 32 мільйони за програми, які не розроблялися

Судова експертиза, замовлена Національним антикорупційного бюро, встановила відсутність програмного забезпечення, на яке Міністерство екоології витратило 32 млн грн.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу суду від 14 червня.

Йдеться про висновки додаткової комплексної судової експертизи від 22.03.2018.
У 2011-2012 рр. Міністерство екології та природних ресурсів закупило в компанії Austroplan Austrian Engineering GMBH розробку програмного забезпечення за 41,15 млн грн або близько 3,9 млн євро. Як видно із висновків експерта, більша частина коштів в розмірі 32,05 млн грн. були витрачені не за призначенням.
Детективи НАБУ припускають, що посадовці вчинили зловживання своїм службовим становищем, чим спричинили тяжкі наслідки охоронюваним законом інтересам держави (ч.2 ст. 364 КК).
У 2017 році НАБУ отримало відповіді від компетентних органів Республіки Австрія та Республіки Кіпр щодо подальшого руху коштів.
Встановлено, що у 2012 році Austroplan Austrian Engineering GMBH здійснила п’ять грошових переказів компанії Homeland MDI LLP загальною сумою 3,5 млн євро.
А саме:
-компанії Folyvia Investments Ltd 1,88 млн євро на рахунок в банку Кіпру;
-компанії ExpertMark Corp. (Беліз) 997 тис. євро на рахунок в банку Латвії;
-компанії Brookmax Sales Ltd (Беліз) 586 тис. євро на рахунок в банку Латвії;
-громадянину Австрії  47,5 тис. євро на банківський рахунок в Австрії;
– жителю міста Вадуц (Ліхтенштейн) на 6 тис євро на банківський рахунок в Німеччині.
Крім того, у 2013 році один із основних субпідрядників фірми Austroplan  – ТОВ «НВП «Спектр ВДМ» – за нібито надані послуги з супроводу та технічного обслуговування програмного забезпечення, яке фактично не розроблялось та не встановлювалось,було заплачено 142 тис. євро з використанням фіктивних договорів та актів виконаних робіт, а саме:
– компанії Exceder Constructions Limited (Кіпр) – 99 тис євро;
– компанії Strategies Provider Ltd (Беліз) – 43 тис. євро.
У подальшому, компанія Strategies Provider Ltd, отримала від Vespark Design LLP позику на суму 200 тис. євро та здійснила переказ 300 тис. єврона рахунок Maxima Solutions GMBH.
Суд дав дозволи НАБУ для запитів про міжнародну правову допомогу з метою встановлення подальшого руху коштів.
Як відомо з грудня 2010 по квітень 2012 міністром екології був Микола Злочевський.
15 червня Солом’янський суд скасував постанову про закриття прокурором САП справи щодо видачі у 2010-2012 роках спеціальних дозволів на користування надрами компаніям, які пов’язують зі Злочевським.
-->