Як у Черкасах радикали з місцевими освітянами за 1,2 млн грн. школу ремонтували

ТОВ “Черкасиміськбудпроект” отримало за неконкурентною процедурою 1,2 млн. грн. на ремонт Черкаської загальноосвітньої школи (ЗОШ) №30. Звіт про укладений договір підрядника із замовником оприлюднений на порталі Прозорро. На які саме роботи мав піти мільйон, невідомо, оскільки у тендерній документації про це нема жодного слова. Як було з’ясовано у підприємства це єдина вдала угода за два роки існування.

Відомо, що реконструкцію мали виконати до кінця минулого року,  для освоєння 1 177 169 000  гривень підрядник мав півроку. Замовник – Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради. Інформація про це є на ресурсі Прозорро.

До того ж, угоду підписали 13 червня 2017 року, того ж самого дня, коли Департамент уклав подібний документ з ПП «Будсервіс-2016» на  реконструкцію фасаду Черкаської дитячої музичної школи №2 за 1,2 млн. грн. Угоду, як про це писав “Ні корупції!”, також оформили звітом про укладений договір від 13 червня 2017 року.

Як і у вже в описаній історії, замовники  з невідомих причин дописали в оголошенні зайві нулі, через що вартість робіт перевищила мільярд гривень.

В історії виконавця робіт ТОВ “Черкасиміськбудпроект” – це перший і поки що останній понад мільйонний підряд. За даними аналітичної системи YouControl, єдиним джерелом прибутку цього ТОВ є держтендери.

скрин з youcontrol.com.ua

У звіті, поданому у тендерній документації, йдеться, що замовником є Черкаська ЗОШ №30. 

Щодо кількості робіт, то у звіті, у відповідному пункті – двокрапка та пропуск. Порожньо і в графі щодо інформації про технічні та якісні характеристики реконструкції.

Відповідно до даних  YouControl, ТОВ “Черкасиміськбудпроект” зареєстроване у Черкасах два роки тому. Його керівником є Микола Пересунько. Засновниками 50/50 відсотків були Іван Будяк та Роман Нікіцький. З 28.03.2018 року у товариства лише один засновник – Іван Будяк. Статутний капітал підприємства – 1000 гривень. Основним видом діяльності є «будівництво житлових і нежитлових будівель».

Щодо пана Нікітського відомо, що 12 січня 2017 року слідче управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Черкаській області внесло до Єдиного реєстру досудових розслідувань кримінальне провадження відносно його ФОП через ухилення від сплати податків.

У ході розслідування встановлено, що ФОП Нікітський Р.В., перебуваючи в 2015 році на загальній системі оподаткування без реєстрації платником ПДВ, отримавши з бюджету міста Черкаси за виконані роботи 6179 тис. грн., ухилився від сплати 1035 тис. грн.податку.

«Вказані обставини підтверджуються дослідженням сектору боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом ГУ ДФС у Черкаській області», – йдеться у матеріалах справи.

На сьогодні ФОП Нікітський Р.В. припинив діяльність.

Нині Роман Нікітський, згідно з інформацією сайту rayrada.ck.ua, – депутат Черкаської райради від Радикальної партії.

За даними opendatabot.com, у ТОВ “Черкасиміськбудпроект” 28.12.2017 року змінився власник. Ним одноосібно став Іван Олексійович Будяк.

скрин з chmr.gov.ua

Пан Будяк народився 1986р. у с. Дубіївка, Черкаського району, за освітою – спеціаліст з менеджменту організацій.

Працював менеджером з продажу сільськогосподарської продукції, фінансовим директором, директором ПП «Віта-Колос». У 2005 – 2014 рр. – приватний підприємець.

Пізніше став депутатом Черкаської міської ради 2014-2015 років скликання від «Радикальної партії Олега Ляшка». Був у комісії з питань земельних відносин, архітектури, містобудування, реклами та комунальної власності.

скрин з rayrada.ck.ua

Нині Іван Будяк  – депутат Черкаської райради від тієї ж партії.

Керівник ТОВ “Черкасиміськбудпроект” Микола Пересунько п’ять років тому шукав роботу.

У резюме на work.ua він тоді зазначив, що міг би бути бухгалтером чи економістом із зарплатою у 3 000 грн. Відомо, що він народився 1987 року, нині живе у Дубіївці, у 2010 році отримав спеціальність «Економіка підприємства».

скрин з cvk.gov.ua

У жовтні 2015 року пан Пересунько разом з засновником “Черкасиміськбудпроект” Іваном Будяком балотувався до Черкаської районної ради від партії Ляшка.

Як раніше повідомлялось, протягом шести місяців минулого року чотири фірми – ТОВ “Черкасипромбуд” та ПП “Укрбудцентр”, “Укрбудцентр Плюс”, “Будцентр-Черкаси”, власником яких є одна особа, Костянтин Слабенко, заробили 12,5 млн грн. на ремонтах місцевих шкіл. Нині його підозрюють  у розтраті бюджетних коштів на роботах у кількох навчальних закладах – після авансових оплат та закриття актів виконаних робіт за вказаними договорами підприємець та службовці профільного департаменту міської ради Черкас, за версією слідства, привласнили частину бюджетних коштів.

Мирослава Білецька, для «Ні корупції!»

-->