Викладачку Черкаського інституту пожежної безпеки, яку підозрюють у хабарництві, взяли під домашній арешт

фото з chk.gp.gov.ua

Начальник кафедри психології факультету цивільного захисту Черкаського інституту пожежної безпеки перебуватиме під домашнім арештом протягом найближчих двох місяців. Рішення про це, як повідомляється у Єдиному державному реєстрі судових рішень,  ухвалив Соснівський районний суд Черкас. На триманні під вартою наполягали слідчі під час обрання запобіжного заходу. Про це повідомив сайт “Ні корупції!”.

Згідно з матеріалами справи, викладачку затримали працівники СБУ, коли вона отримувала хабар від студента за сприяння у здачі екзаменаційної сесії.

Встановлено, що 27.03.2018 близько 15 години 20 хвилин під час зустрічі із студентом Черкаського інституту пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля Національного університету цивільного захисту України в приміщенні службового кабінету одержала для себе неправомірну вигоду у дві тисячі гривень «за вплив на працівників та викладачів Черкаського інституту пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля Національного університету цивільного захисту України на прийняття позитивних для ОСОБА_6 (студента – НК.) рішень під час здачі іспитів і заліків, а також за виготовлення для нього контрольних робіт.

Викладачку підозрюють у вчиненні злочину, передбаченого ч. З ст. 368 КК України.

Відповідно до інформації з офіційного сайту навчального закладу, підозрюваною є Аліна Балицька, кандидат педагогічних наук, доцент, полковник служби цивільного захисту.

скрин з fire.ck.ua

Під час обрання запобіжного заходу для викладачки слідчі клопотали про тримання під вартою. Мотивували тим, що «підозрювана має звання – полковник служби цивільного захисту, тривалий час її служби в інституті з 1999 року, тому має міцні соціальні зв’язки серед працівників правоохоронних органів, у зв’язку з цим за їх допомогою та особисто може незаконно впливати на свідків шляхом умовляння, підкупу, погроз, схиляння їх до зміни чи дачі неправдивих показань під час досудового розслідування, а також здійснення аналогічних дій шляхом телефонного зв’язку, через мережу Інтернет або через знайомих чи в інший спосіб, намагатись знищити, сховати або спотворити речі чи документи, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення».

Проте суд застосував більш м’який захід – нічний домашній арешт. Незважаючи на те, що пані підозрюють у вчиненні тяжкого злочину, взяли до уваги те, що вона вперше притягується до кримінальної відповідальності, має позитивну характеристику, є матір’ю-одиначкою та має міцні соціальні зв’язки.