Фірма-однорічка зі статутом у 100 грн. виконує мільйонні підряди у Черкасах

У лютому цього року поліція області зареєструвала кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України, привласнення майна групою осіб, заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем під час реконструкції фойє Черкаського міського будинку культури ім.І.Кулика на вулиці Благовісна, 170 у Черкасах. Одним із підозрюваних є місцеве приватне підприємство «Будсервіс-2016», засноване трохи більше року тому. І така «успішна» угода в історії фірми не перша.

Як з’ясувало розслідування,  28.03.2017 року Черкаський міський будинок культури імені І.Кулика  та ПП «Будсервіс-2016»  уклали договір підряду на реконструкцію будівлі закладу на загальну суму 560 864 гривні.

Згодом, 14.06.2017 року, будинок культури уклав з ПП додатковий договір до того, що вже існував щодо реконструкції, збільшивши суму договору до 752 016 гривень.

Як бачимо в ухвалі суду, усі ці кошти замовник робіт перерахував підрядникові.

«Однак, в порушення пункту 5.1. договору підряду №1/20.02 від 28.03.2017 виконавцем робіт в особі ПП «Будсервіс-2016» не введено в експлуатацію об’єкт реконструкції», – йдеться в ухвалі.

Під сумнівом слідства – фактичне виконання певних видів робіт, об’ємів, а також використання окремих вказаних у документах матеріалів. До всього, не надані підтверджувальні документи на придбані товарно-матеріальні цінності, їхню якість, а також документи для гарантійного обслуговування таких матеріалів.

«Таким чином, посадові особи Черкаського міського будинку культури, зловживаючи службовим становищем та за попередньою змовою із посадовими особами ПП «Будсервіс-2016», привласнили бюджетні кошти під час виконання робіт: «Реконструкція будівлі (фойє) Черкаського міського будинку культури ім. І.Кулика по вулиці Благовісна, 170 в м. Черкаси» шляхом виконання робіт із значно завищеними обсягами виконаних робіт, …, чим завдали збитків міському бюджету», – читаємо в ухвалі суду.

Тому слідча суддя Соснівського районного суду Черкас  Валентина  Пироженко задовольнила клопотання слідчого поліції про тимчасовий доступ до документів, які стосуються цієї угоди.

«Ні корупції!» звернув увагу на ще одну угоду, яку того ж року ПП «Будсервіс-2016» підписало з  Департаментом освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради. Йдеться про реконструкцію фасаду дитячої музичної школи №2.

За даними порталу Прозорро, угоду оформили звітом про укладений договір від 13 червня 2017 року.  Отож, підряд фірма отримала без торгів, конкурентів та зайвих проблем.

Вартість робіт склала 1,2 млн. грн. Проте з невідомих нам причин в оприлюдненому на порталі Прозорро звіті про угоду бачимо мільярдну цифру. Імовірно, це така собі обмовка, тобто одрук.

Щоб розвіяти усі сумніви, перевіряємо проплати на Єдиному веб-порталі використання публічних коштів – spending.gov.ua.

Як бачимо, вартість робіт у тисячу разів менша від оприлюдненої в оголошенні, тобто реконструкція фасаду обійшлася бюджету у 1,2 млн. грн.

З усієї тендерної інформації щодо цієї угоди на профільному порталі оприлюднили лише Звіт про укладені договори.

Крім цього документу, на сайті більше немає ніякої інформації про те, як саме замовник та підрядник планували вкласти понад мільйон гривень у фасад музшколи. Відомо лише, що роботи мали б виконати до 31 грудня 2017 року.

Дослідивши ознаки якості приватного підприємства «Будсервіс-2016» у цій угоді, Громадська антикорупційна експертиза результатів державних тендерів України дала незадовільний висновок підрядникові, виявивши ознаки сумнівної якості.

Улітку місцеві ЗМІ писали з посиланням на прес-службу департаменту освіти та гуманітарної політики про згадані нами роботи. Але дуже коротко, одним реченням: «У Черкаській музичній школі №2 відбувається капітальний ремонт. Так вже триває оновлення та утеплення фасаду приміщення».

Реконструкція фасаду Черкаської музичної школи. Літо, 2017 року. Фото з progolovne.ck.ua

На підтвердження опубліковане фото, на якому один робітник на риштуваннях фарбує фасад будівлі, певно, якоюсь утеплювальною речовиною.

На початку цього року директор департаменту освіти та гуманітарної політики ЧМР Ігор Волошин звітував про минулорічні успіхи підрозділу, згадавши, зокрема, і про Черкаську музичну школу №2.  Зазначивши, що «розроблено проектно-кошторисну документацію та виконано реконструкцію будівлі дитячої музичної школи № 2, здійснено вогнезахисну обробку дерев’яних конструкцій горищного покриття та поточний ремонт класу цієї школи».

Про успішну утеплювальну реконструкцію вартістю в 1,2 млн. керівник освітнього департаменту тоді не згадав.

Музична школа до ремонту
Музична школа після ремонту, фото ogp.ck.ua

 

скрин з youcontrol.com.ua

За даними аналітичної системи YouControl, приватне підприємство «Будсервіс-2016» засноване у Черкасах 8.12.2016 року.

Його керівник – Олег Кулибаба, засновник – Іван Штанько. Статутний капітал цього ПП – 100 гривень.

Протягом минулого року підприємство заробило 1,2 млн грн. Угода на реконструкцію фасаду музичної школи була найуспішнішою.

скрин з clarity-project.info
скрин з clarity-project.info

За даними ресурсу clarity-project.info, Іван Штанько працює як ФОП, основним видом діяльності якого є неспеціалізована гуртова торгівля.

Мирослава Білецька, для «Ні корупції!»