Підприємця, який заробив 12,5 млн грн. на ремонті черкаських шкіл та садочків, підозрюють у привласненні державних грошей

У жовтні 2017 Головне Управління  Національної Поліції в Черкаській області зареєструвало кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України. Згідно з ухвалою суду, засновник та директор ряду підприємств міста Черкаси з корисливих мотивів, за змовою зі службовими особами міськради та департаменту освіти і гуманітарної політики минулоріч уклав договори на проведення ремонтних робіт у міських навчальних закладах. Після авансових оплат та закриття актів виконаних робіт по вказаних договорах підприємець та службовці, за версією слідства, привласнили частину бюджетних коштів.

Підозрюваний – Костянтин Слабенко. За даними аналітичної системи YouControl, він є бенефіціаром шести підприємств. Серед них – один обслуговувальний кооператив “Торговельний центр “Хрещатик”, три приватних підприємства –  «Укрбудцентр» ( засноване у 2005 році), “Укрбудцентр Плюс”( засноване у 2016 році), «Будцентр-Черкаси» ( засноване у 2017 році) та два ТОВ – “Черкасипромбуд” ( засноване у 2017 році), “Черкасипромінбуд” ( засноване у 2016 році).

Статутний фонд кожного з цих підприємств становить від 100 до 1000 грн.

В ухвалі Соснівського райсуду Черкас від 13 березня 2018 року про тимчасовий доступ до речей та документів йдеться про те, що 14.06.2017 між ТОВ «Черкасипромбуд» та Черкаською ЗОШ № 32 ЧМР було укладено договір на реконструкцію фасаду навчального закладу на загальну суму 1,4 мільйона гривень. За інформацією слідства, при виконанні умов договору  завищено фактичні обсяги робіт, а їхня якість не відповідає заявленій.

У слідчого поліції виникла необхідність у вилученні первинних документів, що стосуються проведення робіт у Черкаській ЗОШ № 32 Черкаської міської ради. Суд задовольнив клопотання слідчого щодо тимчасового доступу до документації, яка стосується договору на реконструкцію шкільного фасаду.

таблиця складена на основі даних даних з порталу е-data

Згідно з даними порталу е-data, на рахунки ТОВ «Черкасипромбуд» за ремонти дахів-фасадів  протягом другої половини 2017 року надійшло понад три мільйони гривень. Узагальнивши усі отримані дані, бачимо, що 1,4  мільйона гривень товариству перерахувала місцева ЗОШ № 32, а ще 1,8 мільйона гривень йому заплатив Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міськради за ремонти у кількох садочках міста.

скрін зі spending.gov.ua

За інформацією місцевих ЗМІ, днями Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міськради обшукала поліція. Слідчий вилучив договори,  укладені із приватними підприємствами Костянтина Слабенка протягом травня-грудня 2017 року. За даними слідства, підприємець завищив обсяги виконаних робіт та підвів із їхньою якістю. Йдеться як мінімум про більш ніж десяток міських дошкільних установ.

таблиця складена на основі даних даних з порталу е-data

Як з’ясував  «Ні корупції!», протягом травня-грудня на рахунки ТОВ “Черкасипромбуд” та приватних підприємств “Укрбудцентр”, “Укрбудцентр Плюс”, “Будцентр-Черкаси”», бенефіціаром яких є пан Слабенко, надійшло 12,5 млн грн.

Заміна вікон у Черкаській ЗОШ № 4, літо 2017

Кошти за ремонти фасадів, дахів і т.ін. шкіл і дошкільних установ та за встановлення вікон у них переховували, власне, навчальні заклади, дошкільні дитячі установи, Департаменти освіти та гуманітарної політики, а також архітектури та містобудування Черкаської міськради.

Узагальнивши дані трансакцій, оприлюднених на порталі spending.gov.ua, «Ні корупції!»  сформував таблицю, яка демонструє масштаби ремонтно-віконного бізнесу черкаського підприємця. У ній ми виокремили заклади та структурні підрозділи, які перераховували кошти трьом приватним підприємствам та ТОВ пана Слабенка.

таблиця складена на основі даних даних з порталу е-data

 

Зазначимо, що до травня 2017 року, відколи на згадані підприємства полився золотий дощ, фірми пана Слабенка, за даними аналітичної системи YouControl, не мали такого фінансового успіху.

Нам вдалося знайти лиш одну угоду, яку з ПП Слабенко (у вересні 2012 року Костянтин Слабенко зареєструвався ще як приватний підприємець),  підписала у листопаді 2016 року Сагунівська сільська рада Черкаського району.

Сільрада купила у нього 40 енергоощадних лампочок на понад 10 тисяч гривень, тобто по 250 грн. за штуку.

Переглянувши в інтернет-магазинах ціни на такий товар, відсортувавши лампи за популярністю, ми виявили, що середня ціна на них становить 88 грн.

За даними сайту руху Чесно, у 2015 році пан Слабенко балотувався до міської ради від ВО «Батьківщина».

Мирослава Білецька, для «Ні корупції!»

-->