Окружний адміністративний суд Києва вже рік розглядає справу щодо законності прийняття Програми розвитку гідроенергетики

фото з ФБ Віктора Мельничука

Громадська організація “Національний екологічний центр України”  вимагає у суді від Кабміну, Міністерства енергетики та вугільної промисловості, Міністерства екології та природних ресурсів зупинити дію розпорядження КМУ “Про схвалення Програми розвитку гідроенергетики України на період до 2026 року”. Про це “Ні корупції!” стало відомо з Єдиного реєстру судових рішень.  Справа перебуває у суді вже більше року. І лише недавно розпочався її розгляд по суті.

Причиною своїх вимог представники НЕЦУ називають те, що документ, за їхньою інформацією, готувався таємно – до його створення не залучали громадських експертів у галузі довкілля та енергетики, він не пройшов публічних обговорень і був затверджений із порушенням чинних процедур.

З матеріалів Єдиного державного судового реєстру «Ні корупції!» стало відомо, що позивач клопотав у Кабінету Міністрів України про витребування копій угод про позики між Україною та чотирма міжнародними фінансовими організаціями.
Як ми вже повідомляли, згадана Програма, серед інших заходів, передбачає будівництво Канівської гідроакумулюючої станції на Черкащині. Заявлений обсяг фінансування усієї програми становить 83,7 млрд грн, з яких 48,7 мільярда гривень повинні бути отримані від МФО.

Як писав «Ні корупції!», Кабінет міністрів України 13 липня 2016 року затвердив Програму розвитку гідроенергетики до 2026 року. Її цілями є збільшення стійкості, надійності й ефективності роботи Об’єднаної енергосистеми України, її інтеграція в європейську енергосистему, зменшення споживання енергетичного палива та шкоди для довкілля. Документ серед низки заходів передбачає будівництво Канівської гідроакумулюючої станції на Черкащині. Заявлений обсяг фінансування усієї програми становить 83,7 млрд грн, з яких 48,7 мільярда гривень повинні бути отримані від МФО.

«Наприкінці лютого відбулася п’ята спроба засідання в суді. Перші два засідання не відбулися. Одне – бо був відсутній суддя, друге – були відсутні представники відповідача. Потім відбувалося подання та розгляд клопотань сторін, надання додаткових матеріалів, ознайомлення сторін з матеріалами справи», – повідомив представник НЕЦУ Віктор Мельничук.

Він також додав, що суд оголосив перерву на стадії дослідження доказів до 30 квітня 2018 року.

“Ні корупції!”

-->