Рік тому прокуратура Черкаської області скерувала до суду обвинувальний акт стосовно директора ТОВ «Азімут» Олександра Головатенка. Його підозрюють у привласненні трьох мільйонів на постачанні харчів для військовослужбовців. Справу досі слухає суд першої інстанції, і схоже, до вироку ще далеко.
Із матеріалів справи, оприлюднених у судовому засіданні, стало відомо, що кілька підприємців Черкас та сусідніх областей створили низку підприємств для спільної участі у торгах із закупівлі продуктів харчування для військових частин та підрозділів Національної гвардії України.
Прокуратура області у серпні 2016 повідомила, що досудове розслідування довело створення штучної конкуренції між вказаними підприємствами для безпрограшного результату суб’єктів злочину. Підприємства-учасники конкурсів пропонували в кілька разів завищені ціни на товар. Продукцію перепродавали між собою. А більш як 3 млн. грн. від різниці в ціні привласнили. Встановлено також, що деяка продукція, зокрема, тушкована яловичина, була непридатною для вживання.
В офіційній інформації, до всього, йшлося, що кримінальне провадження зареєстрували за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364 КК – зловживання владою або службовим становищем та ч. 3 ст. 191 КК – привласнення майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем. Писали також і про те, що “у кримінальному провадженні перевіряються факти причетності до злочинної схеми членів конкурсних торгів, організаторів конкурсів, службових осіб державних підприємств-замовників продукції“.
Як повідомили у відомстві у відповідь на запит «Ні корупції!», у кримінальному провадженні № 42016250000000053 від 14.03.2016 двом особам повідомлено про підозру. І на даний час обвинувальний акт у вказаному кримінальному провадженні перебуває на розгляді у Соснівському районному суді м. Черкаси.
Як нам вдалося з’ясувати, у справі, яку передали до суду, нині лише один підозрюваний – директор ТОВ «Азімут» Олександр Головатенко. Хоча, нагадаємо, у прокуратурі нам повідомляли, що оголосили підозру двом особам. Дії Головатенка кваліфіковано за ч.5 ст.191 КК України, привласнення або розтрата майна. Обвинувачення за ч. 2 ст. 364 КК, зловживання владою або службовим становищем, про яке інформувала прокуратура, до суду довести не вдалося.
За даними аналітичної системи YouControl, ТОВ «Азімут» нині – у стані припинення діяльності. Товариство було засноване у Черкасах 14 років тому Іриною Корпань.

У 2015 році підприємство заробило понад 27 млн грн. на харчуванні для військових та сухому кормі для службових собак.

В останній, оприлюдненій у Єдиному держреєстрі судових рішень ухвалі щодо цієї справи, йдеться і про інших осіб, які причетні до вкрадених трьох мільйонів гривень. Згадано й директора «Торгівельна компанія «Тіса-Опт» та «невстановлених службових осіб Національної гвардії України і військової частини, які через завищення вартості неякісної продукції, яку поставлено в грудні 2015 року на адресу в/ч 3078 НГУ, заволоділи державними коштами».