Бензину на півмільйона гривень виїздила Харківська облдержадміністрація у минулому році

Робота працівників структурних підрозділів державних адміністрацій у регіонах не обмежена стінами кабінетів. Для вирішення тих чи інших нагальних питань службовці можуть виїжджати в люди.  Тож на яких авто їздять працівники облдержадміністрації Харківщини та скільки на це витрачають бюджетних коштів?

Щоб з’ясувати це, «Ні корупції!» звернувся із запитом до Харківської ОДА. Отримавши відповіді від 11 структурних підрозділів адміністрації, з’ясували що сім структурних підрозділів облдержадміністрації здебільшого не їздять на своїх службових авто, оскільки вони уже давно не на ходу, і кошти на бензин для них не виділяли. Чи виїжджали відповідні фахівці протягом року з департаментів – не відомо.

Зокрема, на балансі Департаменту економіки і міжнародних відносин Харківської обласної державної адміністрації перебуває один автомобіль ГАЗ -31029, 1997 року випуску. Кошторисом на 2017 рік витрати на пальне не передбачені.

Колаж автора

З 1996 року на балансі Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації є автомобіль ГАЗ 31029, 1995 року випуску. 06 травня 2006 року внаслідок дорожньо-транспортної пригоди автомобіль було пошкоджено. На даний час автомобіль знаходиться в неробочому стані. Витрати на пальне з 2006 року не здійснюються.

На балансі Управління культури і туризму обласної державної адміністрації обліковується 2 транспортних засоби: автомобіль марки DAEWOO модель Nubira 1998 року випуску та автомобіль ГАЗ 2410 1989 року випуску. Автомобілі перебувають у неробочому стані: морально і фізично зношені, не придатні до подальшого використання. У 2017 році пальне не купували.

На балансі Управління у справах молоді та спорту обласної державної адміністрації перебуває автомобіль «Daewoo», марки «Nubira» 2003 року випуску. Кошти обласного бюджету на придбання пального у 2017 році не спрямовувались.

Департамент цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації повідомив, що має на балансі один легковий автомобіль марки ГАЗ, модель 31105, 2005 року випуску. Протягом минулого року кошти на пальне для нього не витрачались.

На балансі Департаменту житлово-комунального господарства та розвитку Інфраструктури Харківської обласної державної адміністрації з вересня 1998 року є легковий автомобіль DAEWOO «Leganza», 1998 року випуску. Розпорядники інформації вказали навіть його вартість: 74051 грн. Проте протягом останніх років, у тому числі й у 2017 році, автомобіль не експлуатували, у зв’язку з чим витрат на придбання паливно-мастильних матеріалів Департамент не здійснював.

З отриманих відповідей видно, що службовими автомобілями користувалися лише три Департаменти: капітального будівництва, містобудування та архітектури, фінансів.

На балансі Департаменту містобудування та архітектури Харківської обласної державної адміністрації є один автомобіль Volswagen 2004 року випуску. В 2017 року на пальне для автомобіля було витрачено 65704 гривень.

Департаментом фінансів використовується автомобіль Volkswagen Passat В6, 2008 року випуску. Департаментом фінансів у 2017 році на пальне для службового автомобіля було витрачено бюджетних коштів у сумі 111144 грн.

На балансі Департаменту капітального будівництва Харківської обласної державної адміністрації є Skoda Octavia 2003 року випуску та ВАЗ 2107, випущений 1999 року. Найвність цього транспорту службовці пояснюють тим, що відповідно до Положення про Департамент капітального будівництва Харківської обласної державної адміністрації, основною функцією підрозділу є виконання робіт, пов’язаних із здійсненням функцій замовника будівництва об’єктів на території області, а також здійснення технічного нагляду за будівництвом та контроль за відповідністю обсягів виконаних робіт на об’єкті. Враховуючи систематичні відрядження на об’єкти, що знаходяться по всій території Харківської області, освоєно 143116 грн. на пальне для службових авто.

 І лише посадовці Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації протягом 2017 року користувалися автомобілями по виклику марки Skoda Superb Ambition та Skoda Octavia L&K 1,8,Т для службових поїздок згідно з договором про надання автотранспортних послуг від 14.04.2017 року, укладеним між Департаментом і Обласним комунальним виробничо-експлуатаційним підприємством «Держпром» на загальну суму 179997,95 грн.

Колаж автора

Згідно із відповідями на наш запит, протягом минулого року посадовці Харківської ОДА разом витратили на оплату службових поїздок  499961 грн., тобто майже півмільйона.

Проте, імовірно, ці дані не відображають ситуації загалом, оскільки не включають відомостей про те, скільки грошей та на яких автівках виїздили минулоріч апарат та голова ОДА.

А як у колег?

Практика використання автомобілів за викликом та відмова від власних автопарків непоодинока і загалом виправдана.

Фото з відкритих джерел

Так, апарат та структурні підрозділи Чернівецької обласної державної адміністрації отримують послуги з транспортного обслуговування від комунального підприємства «Дирекція з обслуговування майна спільної власності територіальних громад», за надання яких здійснюється розрахунок.

Зокрема, протягом 2017 року витрати апарату обласної державної адміністрації за надані транспортні послуги склали 185,0 тис.грн., Департаменту охорони здоров’я Чернівецької обласної державної адміністрації було надано транспортних послуг на суму 23,7 тис. грн. Департамент освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації сплатив 6,6 тис. грн. за оренду легкового автомобіля.

Колаж автора

Службовці Буковини, згідно зі згаданим вище договором, їздили на автівках:

  • «Фольксваген-Туарег», 2004 року випуску;
  • автомобіль «Фольксваген-Пассат», 2004 року випуску;
  • автомобіль «Шкода-Октавія», 2003 року випуску.

У відповіді на запит «Ні корупції!» у Чернівецькій ОДА повідомили, що згідно з їхнім розпорядженням від 2014 року для забезпечення економного і раціонального використання бюджетних коштів та посилення фінансово-бюджетної дисципліни, затверджено ліміт легкових автомобілів з 14 одиниць, що обслуговують структурні підрозділи обласної державної адміністрації, в тому числі один автомобіль, який обслуговує апарат.

Загалом протягом минулого року чиновники Чернівецької ОДА – апарат та департаменти виїздили разом 215 тисяч гривень.

Мирослава Білецька, для “Ні корупції!

-->