Cільську голову з Черкащини, обвинувачену у вимаганні 200 тис. грн. хабара, судять уже півроку

Майже рік тривало досудове розслідування у справі сільської голови Свидівка, що на Черкащині, Світлани Вовк та голови антикорупційної ГО Миколи Ладана, яких  обвинувачують у вимаганні  у  місцевого підприємця майже 200 тисяч доларів США за землю. Їх затримали Cпівробітники Служби безпеки України спільно з Генеральною прокуратурою у липні 2016 року. Досудове розслідування за фактом хабарництва проводила Генпрокуратура. Нині справу розглядає Черкаський районний суд. Про це пише “Ні корупції!”.

Як повідомили на запит “Ні корупції!” у Генеральній прокуратурі України, обвинувальний акт щодо Вовк та Ладана передали до суду у серпні минулого року. 

На підготовчому слуханні захисник пані Вовк заявив клопотання про повернення обвинувального акту прокурору через те, що вважає, що справа підслідна детективам НАБ України.

Суд, взявши до уваги те, що підслідність справи визначена постановою Генпрокурора України та відповідає вимогам Кримінально-процесуального кодексу, не задовольнив це клопотання.

Як стало відомо “Ні корупції!”, останнє судове засідання, матеріали якого оприлюднили у Єдиному державному реєстрі судових рішень, підготовче, провели 23 листопада 2017 року. Після чого було призначено ще два слухання. Проте цих матеріалів  у реєстрі нема. Відомо, що наступне засідання у справі Вовк та Ладана заплановане на 23 березня цього року. А поки що Світлана Вовк продовжує виконувати обов’язки сільської голови Свидівка.

Нагадаємо, співробітники Служби безпеки України спільно з Генеральною прокуратурою у липні 2016 року викрили на хабарництві голову однієї з сільрад Черкащини та двох її підлеглих.

«Правоохоронці задокументували, що голова сільради разом з землевпорядником та державним реєстратором вимагали у місцевого підприємця 184 тисячі доларів США за виділення землі. На 6,5 гектарах земель громади, розташованих поруч з обласним центром, бізнесмен планував розпочати забудову», – повідомляє прес-служба управління СБ України у Черкаській області.

Співробітники спецслужби “взяли” чиновницю поблизу сільської ради під час отримання частини хабара у сумі 170 тисяч американських доларів. Пізніше у приміщенні сільради були затримані обидва спільники.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України (одержання хабара). Триває досудове слідство.

Інцидент стався у Свидівоцькій сільській раді, що у Черкаському районі області. Раніше “Ні корупції!” писав про те, що територія прибережної зони Дніпра і, зокрема, Кременчуцького водосховища на берегах Будище – Свидівської захисної дамби біля Черкас вже понад десять років інтенсивно забудовується. Кількість маєтків тут з кожним роком більшає, адже ніхто і ніщо не перешкоджає власникам елітних особняків та забудовникам займати прибережну смугу. У Свидівоцькій сільраді, через яку власники отримують ласі земельні ділянки, тоді повідомляли, що землі – в оренді. Саме так сільська влада нібито наповнювала місцевий бюджет.

Посередником хабарниці – голови сільради, був голова правління громадської організації «Агенція антикорупційних реформ». Про це  повідомили у Генпрокуратурі України.

“Ні корупції!”

-->