ХТО ПРИБИРАЄ У ВІДДІЛЕННЯХ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ НА СУМЩИНІ

Хтось будує, ремонтує й гарно заробляє… А хтось просто прибирає і заробляє не менше. Бо прибирає не просто на вулицях, а в будівлях та на прибудинкових територіях місцевих управлінь Пенсійного фонду України та регіональних митниць Державної фіскальної служби.

Тобто, головне – правильно вибрати місце для прибирання!

Фірма ТОВ “АМАДЕЯ”, заснована наприкінці листопада 2017 року, уже з грудня почала активно отримувати підряди на прибирання від більшості управлінь Пенсійного фонду України Сумської області. І ці управління не просто почали активно віддавати гроші новачку без стажу, але й відбирати їх у колишнього «монополіста».

Отже, як повідомляється в системі «Прозорро», 9 січня Білопільське об’єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області без проведення конкурсу підписало з ТОВ “АМАДЕЯ” договір на послуги з прибирання приміщень вартістю 185 791,00 гривень.

Термін дії договору – рік. Згідно з договором, вартість прибирання на місяць будівлі площею 1517,90 м.кв становить 15 482,50 гривень. За ці гроші визначене таке прибирання:

Загалом, за інформацією бази даних Clarity Projec, ТОВ “АМАДЕЯ” лише за 1,5 місяці від дня свого існування уже встигла перемогти у чотирьох тендерах на суму 344 583,00 гривень.


Причому, Буринське об’єднане управління Пенсійного Фонду України у Сумській області при проведенні конкурсу на обрання підрядника з прибирання свого приміщення відхилило більш вигідну цінову пропозицію ТОВ “ДЕНІКОМ” і визнало переможцем ТОВ “АМАДЕЯ”, повідомляється в системі «Прозорро».

І Недригайлівське об’єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області, як повідомляється в системі «Прозорро», також відхилило більш вигідну пропозицію від ТОВ “ДЕНІКОМ”.

Згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, ТОВ “ДЕНІКОМ” має київську прописку, а його засновник – Панкратов Володимир Станіславович – донецьку. Фірма зі статутником в 1 тисячу гривень була заснована наприкінці жовтня 2015 року і відтоді, як зазначається в базі даних Clarity Projec перемогла в 34 тендерах на суму 1 717 797,06 гривень. Ця ТОВка прибирала управління Пенсійного фонду України в Житомирській, Миколаївській, Вінницькій, Одеській області тощо. Також прибирала  у приміщенні самого Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області.

ТОВ “АМАДЕЯ”, новачок із прибирання приміщень пенсійних управлінь, як перевірив «Ні корупції!» у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, має київську прописку і розмір статутного фонду у 2 тисячі гривень. ТОВ “АМАДЕЯ” було засноване 20 листопада 2017 року. Фактично напередодні того, як ТОВка почала отримувати підряди. Засновники і власники ТОВ “АМАДЕЯ” – Корабельський Сергій Іванович та Василенко Оксана Анатоліївна.

Ми звернулися до пенсійних управлінь на Сумщині, де перемогло ТОВ «Амадея», щоб з’ясувати кількість персоналу, що має ТОВ, а також наявність необхідних для прибирання засобів та техніки, оскільки йдеться не про одне приміщення, а про кілька, та ще й розкиданих по усій області. Після надсилання інформаційних запитів на електронні адреси, розміщені на сайтах Буринського та Недригайлівського пенсійних управлінь, у відповідь ми отримали тишу.

Відтак, щоб змусити місцевих чиновників із пенсійних управлінь реагувати на запити, ми написали інформаційний запит до їхнього обласного начальства,   а те, своєю чергою, переадресувало його районним.

Одначе і після «рознарядки» зверху відповідь на запит ми отримали лише від Буринського пенсійного управління. Звідти нам надіслали копію довідки, яку видав керівник ТОВ «Амадея» сам собі і доклав її до тендерної документації. У довідці не йдеться про кількість наявного у ТОВ персоналу, а лише гарантується, що робота з прибирання буде виконана.

Крім того, у ТОВ «Амадея» до тендерної документації долучили довідку про наявність матеріально-технічної бази у товариства. Так от, ТОВ має 7 пилососів та один екстрактор. Причому, все обладнання у нього орендоване.

Крім того, «Ні корупції!» знайшов ФОП Василенко Оксана Анатоліївна з такими ж ініціалами і пропискою, як і у засновниці та власниці ТОВ “АМАДЕЯ”. І, о диво, цей ФОП також займається прибиранням у приміщеннях такої ж сфери зайнятості і також був зареєстрований якраз напередодні того, як почав отримувати підряди за бюджетні гроші.

Як повідомляє база даних Zакупівлі, ФОП Василенко Оксана Анатоліївна останній рік фактично є монополістом із прибирання Сумської митниці Державної фіскальної служби, Сумського об’єднаного управління Пенсійного Фонду України Сумської області та низки інших місцевих управлінь пенсійного фонду Сумщини.

А наприкінці минулого року уже і Житомирська митниця ДФС заплатила цьому ФОП за прибирання прибудинкової території об’єктів інфраструктури Житомирської митниці ДФС. Загалом, фактично за один 2017 рік ФОП Оксана Василенко уклала 28 угод на майже 1.4 мільйона гривень.

При цьому, як перевірив «Ні корупції!», згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, як ФОП Оксана Василенко зареєструвалась наприкінці листопада 2016 року, тобто якраз напередодні виграшу низки підрядів від управлінь Пенсійного Фонду України та регіональних митниць Державної фіскальної служби.

Таким чином, цілком ймовірно, що удача на виграш підрядів із прибирання передається, як кажуть, «в доважок» одразу після реєстрації відповідної юридичної особи. Головне, щоб засновниками були «правильні» люди. Ну, і ще не завадять орендовані пилососи.

Валентина Новицька, «Ні корупції!»

-->