ЯК “ЗАКАТАТИ” МІЛЬЙОНИ У ПАРК РУКАМИ УЛЮБЛЕНИХ ПІДРЯДНИКІВ І ЗРОБИТИ СОБІ PR: ЛАЙФХАК ВІД ІРПІНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Ірпінська міська влада з надзвичайно великим завзяттям взялася за реконструкцію і облаштування території «Будинку творчості Спілки письменників України». Того самого, що весною цього року Національна спілка письменників України віддала у розпорядження Ірпеня, бо сама через обмеження фінансів не могла самотужки впорядковувати та обслуговувати.

Відтак, «Ні корупції!» проаналізував, скільки бюджетних мільйонів ірпінські чиновники вже встигли витратити на ввірену їм письменниками територію. А головне – хто і за яких умов отримує ласі підряди.

На початку квітня міський голова Ірпеня Володимир Карплюк опублікував пафосний блог, у якому розповів, як вчасно вони знайшлися – Національна спілка письменників України зі своїм Будинком творчості і відсутністю грошей на його утримання і Ірпінська міська влада з місцевим бюджетом і вмінням шукати гарних підрядників.

За словами Карплюка, територія будинку творчості, а це більше 10 га, хоч і перебуває у постійному користуванні Національної спілки письменників України, проте є комунальною власністю й належить ірпінській громаді.

«Рік тому ми звернулися до керівництва Спілки з пропозицією щодо впорядкування території та реконструкції будівель. Перемовини були довгими і складними. Працювала спільна комісія НСПУ та ІМР. Ситуацію вивчали юристи та інші фахівці. В результаті був напрацьований договір співпраці. Його винесли на погодження делегатам 8-го позачергового з’їзду Національної спілки письменників України, що пройшов символічно в Ірпені в останній день березня. Приємно, що абсолютною більшістю голосів делегати регіональних осередків Спілки його підтримали», – написав Карплюк і додав:

«Наші умови прості. Ірпінь як ніхто зацікавлений у відновленні об’єкту з такою історичною цінністю. Це – імідж міста, його туристична привабливість, розвиток літературної творчості в регіоні. Для оновлення паркової частини Будинку письменників у міському бюджеті-2017 ми уже зарезервували 5 млн. грн. Попередній план реконструкції передбачає три зони. Перша – закрита територія для майстрів пера. Друга – міський парк, оформлений в особливому мистецькому стилі. Третя – ділянка 2,8 га. Її Національна спілка письменників України передасть інвестору, який капітально відремонтує усі будівлі на території Будинку письменників».

«Принципово важливий момент – жодної багатоповерхової житлової забудови чи розважальних центрів на цій території не буде! Це тверда і незмінна позиція Ірпінської міської ради. Інвестор зможе побудувати там лише об’єкти туристично-рекреаційного призначення», – наголосив міський голова Ірпеня.

Ще в липні видання «Український репортер» писало:

«Минуло три місяці з часу проведення позачергового з`їзду Національної спілки письменників України, на якому, нагадаємо, вирішено було передати 11 гектарів ірпінської землі, відданої в довічне користування Національній спілці письменників України, міській владі під парк для мешканців міста, а 2,8 гектара якомусь таємничому інвестору, який допоможе відремонтувати будиночки, в яких відпочиватимуть письменники, та упорядкувати територію Будинку творчості. Однак інвестора поки що не видно на публіці».

А вже у вересні в Ірпені відкрили парк Творчості на території Будинку творчості письменників «Ірпінь». На той момент було зроблено наступні роботи: вирізано дикорослу рослинність, прокладено доріжки, встановлено половину парканної огорожі, колони та лавочки. Висаджено нові саджанці і завезено чорний грунт для нової трави.

При цьому, відкриваючи парк, міський голова Ірпеня Володимир Карплюк дякував двом народним депутатам, які йому «підставили плече в скрутний час» – це Сергій Тарута та Ярослав Москаленко.

«Також Карплюк дякував голові Спілки письменників України Михайлу Сидоржевському, якого таки вдалося переконати укласти угоду з Ірпіньрадою стосовно використання території БТП «Ірпінь». А також зумів переконати у необхідності такої співпраці письменників, яких «ми знаємо, як важко переконувати», – з усмішкою зазначив Карплюк, запросивши далі до слова Сидоржевського. Той у своєму виступі наголосив, що «юридично парк залишається у власності Спілки письменників», – написало видання «Зоря Приірпіння».

А ось скільки грошей Ірпінська міська влада встигла витратити на парк Творчості та хто їх виконував.

Отже, переважна більшість тендерів, що стосувалися Будинку творчості, були поділені в акурат на допорогові закупівлі і проведені без тендеру.

Як повідомляється в системі «Прозорро», ТОВ “БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ М-В” без проведення конкурсу у липні отримала від виконавчого комітету Ірпінської міської ради 1 416 584,24 гривень на Будівництво центральної вхідної групи з накопичувальною площею на території “Будинку творчості Спілки письменників України” по вул. Стельмаха, 20 в м. Ірпінь Київської області.

Ця ж сама ТОВ “БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ М-В”, як повідомляється у системі «Прозорро», без проведення конкурсу у липні отримала 1 393 721,12 гривень на будівництво алеї письменників на території “Будинку творчості Спілки письменників України”.

А вже у листопаді, як повідомляє «Прозорро», ці самі бізнесмени поза конкурсом отримали 1 186 994,46 гривень на будівництво велодоріжок на території «Будинку творчості Спілки письменників України».

Таким чином, на облаштування території “Будинку творчості Спілки письменників України” ТОВ “БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ М-В” без проведення конкурсу отримала майже 4 мільйони гривень.

Згідно з інформацією інформаційно-аналітичної системи YouControl, засновниками фірми є Малхасян Мєлік Варданович з пропискою в Ірпені та Василь Зварич з пропискою в Радивилові. Статуний фонд фірми, яка отримала 4 бюджетні мільйони, становить 5 тисяч гривень. А стаж роботи на момент отримання першого підряду – рік.

Як повідомляється в системі «Прозорро», ТОВ “НАШ САД ПЛЮС” від виконавчого комітету Ірпінської міської ради на улаштування (будівництво) підсипного грунту на території “Будинку творчості Спілки письменників України” по вул.Стельмаха,20 в м.Ірпінь Київської області поза конкурсом отримало 1 278 959,74 гривень.

А ще, як свідчать дані у «Прозорро», 846 907,97 гривень виділено на влаштування (будівництво) штучної водойми.

Крім того, за даними «Прозорро», ТОВ “Наш сад плюс” отримало з ірпінського міського бюджету також без тендеру 1 423 112,11 гривень на будівництво поливної системи на території Будинку творчості.

Згідно з інформацією інформаційно-аналітичної системи YouControl, засновником і керівником фірми є Заїць Петро Костянтинович. Розмір статутного фонду фірми, яка отримала майже 3 мільйони з бюджету, становить 1 тисячу гривень. А стаж роботи на даний момент 2 роки і 8 місяців.

Водночас, як повідомляється в системі «Прозорро», ФОП з такими з ініціалами, як керівник ТОВ “НАШ САД ПЛЮС”, Заїць П.К. поза конкурсом отримав від виконкому Ірпінської міської влади 1 403 313,74 гривень на влаштування газону (будівництво) на терї «Будинку творчості Спілки письменників України».

Ще один ФОП, як повідомляється в «Прозорро», Вітюк Р.М. отримав поза конкурсом 1 405 060,01 гривень на Озеленення (будівництво) паркової зони по вул. Стельмаха 20. Загалом, як повідомляють Zакупівлі, у цього ФОПа було лише два підряди за бюджетні гроші і обидва від Ірпінської міськради у вересні цього року.

КП “Ірпіньзеленбуд” без конкурсу взяло  199 506,49 гривень з бюджету на послуги по видаленню чагарників по вул. Стельмаха,20, послуги по видаленню чагарників по вул. Стельмаха,20 де розташований Будинок Творчості.

І стільки ж – 199 803,38 гривень – Комунальне підприємство “Ірпіньзеленбуд” Ірпінської міської ради отримало від міської ради за послуги з догляду за деревами, видалення аварійних та сухостійних дерев по вул. Стельмаха,20 (Будинок творчості письменників).

Ну, і якщо міський голова Карплюк присягався, що на території парку Творчості хмарочосів не буде, то про МАФи він нічого не казав.

Як повідомляється в «Прозорро», ФОП Москаленко Ю.І. отримав від виконкому Ірпінської міськради 831 248,97 гривень на будівництво малих архітектурних форм на території “Будинку творчості Спілки письменників України” по вул. Стельмаха, 20 в м. Ірпінь Київської області.

Ще один ФОП Бернацький Миколай Миколайович, за даними «Прозорро», МАФів на території парку набудує на 617 456,99 гривень. І, звісно, знову поза конкуренцію.

Таким чином, можна припустити, що «рятуючи» Будинок Творчості письменників від занепаду, міська влада Ірпеня себе, вочевидь, не образила. Та ще й зробила на цьому величезний піар.

Валентина Новицька, «Ні корупції!»

-->