У БІЛІЙ ЦЕРКВІ БЮДЖЕТНІ МІЛЬЙОНИ СПРАВНО ОСВОЮЄ ФІРМА ЕКС-ЗАСТУПНИКА МІСЬКОГО ГОЛОВИ

На Київщині у місті Біла Церква бюджетні гроші на ремонт та реконструкцію доріг, тротуарів та міжбудинкових проїздів справно освоює фірма екс-заступника міського голови. Саме Товариство з обмеженою відповідальністю «МЖК-БУД БЦ», засновником і власником якого є Віктор Петрович Яровий, регулярно виграє ласі підряди від міста. Причому, робить це поза конкуренцією та за таємними цінами.

«Ні корупції!» покаже «приреченість» потрапляння найкращих замовлень у «потрібні» турботливі руки на прикладі останніх підрядів від Департаменту житлово-комунального господарства Білоцерківської міської ради.

Як повідомляється в системі публічних закупівель «Прозорро», Департамент житлово-комунального господарства Білоцерківської міської ради 1 грудня підписав договір із ТОВ «МЖК-БУД БЦ» на капітальний ремонт прибудинкових територій та проїздів по вулиці Вокзальна 22 у м. Біла Церква Київської області. Сума угоди склала 623 558,45 гривень. Інших учасників, окрім ТОВ «МЖК-БУД БЦ», у тендері не було. При цьому у «Прозорро» повідомляється, що договір між замовником і виконавцем укладений, одначе ні самого договору, ні додатків до нього у систему не завантажено. Відтак, що і за якими цінами буде виконано, а також у який термін, залишається здогадуватись.

Того ж дня, 1 грудня, як також повідомляється у системі «Прозорро», ТОВ «МЖК-БУД БЦ» також без конкурсу взяло замовлення від Департаменту житлово-комунального господарства Білоцерківської міської ради 704 226,28 гривень на капітальний ремонт покриття тротуарів по вулиці Офіцерська в м. Біла Церква Київської області.

І ще 1 грудня, як повідомляється в системі «Прозорро», ТОВ «МЖК-БУД БЦ» від того ж таки замовника отримало 650 174,36 гривень на капітальний ремонт покриття тротуарів по провулку Грузинському в м. Біла Церква Київської області. І знову ж таки поза конкуренцією та без завантажених у систему договору і додатків, тобто за таємними цінами.

Ось перелік трансакцій від Білоцерківської міської ради ТОВ “МЖК-БУД БЦ” лише за листопад цього року:

Як повідомляється у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, засновником та кінцевим бенефіціарним власником ТОВ «МЖК-БУД БЦ» є Віктор Петрович Яровий. А керівником і підписантом – Євген Вікторович Яровий, який, очевидно, доводиться сином першому.

Сам Віктор Петрович раніше був заступником міського голови Білої Церкви Геннадія Дикого. Крім того, у відкритих джерелах можна знайти інформацію, що він є членом політичної партії «Опозиційний блок».

Так, лише після того, як активісти Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем» вказали прокуратурі Київської області на факт зловживать із боку екс-заступника Дикого, прокуратура встановила, що колишній заступник Білоцерківського міського голови упродовж 30 днів після призначення не передав в управління іншій особі належні йому корпоративні права та залишався одноособовим засновником, власником та єдиним учасником суб’єкта господарювання. Фактично він був і чиновником, який розподіляв підряди, і бізнесменом, які ці підряди виконував.

Зауважимо, що на цьому прикладі Генпрокуратура дуже активно звітувала про  плідну співпрацю активістів і прокурорів, але, очевидно, у даному випадку справа за порушення закінчилася штрафом.

Як свідчать дані бази даних Zакупівлі, найкраще справи у ТОВ «МЖК-БУД БЦ» йшли у 2010-2012 рр, коли при владі були регіонали (нагадаємо, що Яровий є членом «Опоблоку»), а також справи фірми різко пішли вгору у 2015 році, коли Яровий опинився у владному кріслі.


Найбільшими замовниками ТОВ «МЖК-БУД БЦ» є відділ капітального будівництва Білоцерківської міської ради та департамент житлово-комунального господарства тієї ж міськради. Загалом ТОВ «МЖК-БУД БЦ» підписало 30 угод на майже 15 мільйонів гривень.

Згідно з декларацією Ярового за 2016 рік, яку він подавав у 2017 році на посаді заступника міського голови Білої Церкви, у подружжя Ярових є 1 будинок, 2 офіси, 4 квартири та 32 земельні ділянки. Також у родини є 3 автомобілі. Готівкою подружжя має 9 тисяч доларів на двох.

Валентина Новицька, «Ні корупції!»

-->