Оптимізацію судів на Черкащині почали… з мільйонного ремонту

12 грудня Президент України підписав Указ «Про ліквідацію та утворення місцевих загальних судів». Він передбачає ліквідацію Чигиринського, Черкаського, Придніпровського та Соснівського районних судів Черкас задля утворення Черкаського окружного суду. Таким чином планують оптимізувати видатки державного бюджету на утримання установ, які ліквідують-реорганізують. Оптимізацію почали вже напередодні, провівши мільйонний тендер на ремонт приміщень чотирьох судів, з яких мають утворити окружний. Про це пише “Ні корупції!”

Очікувана вартість робіт була 1 016 434,80 гривень. За ці гроші мали зробити поточний ремонт приміщень Будинку правосуддя: Соснівського та Придніпровського райсудів Черкас, Черкаського районного суду області та теруправління Державної судової адміністрації Черкащини. Роботи на усіх трьох об’єктах доволі схожі – заміна лінолеумів, плінтусів, шпалери, штукатурка, фарбування, установка розеток.

На торги подалися два учасники: ПП “САТЕЛІТ – ПРО2010” та ТОВ «ВКП Будекспро 12». Останнє з найдешевшою пропозицією перемогло. Зекономити завдяки тендеру вдалося небагато – 14 тисяч гривень. Замовник, Територіальне управління Державної судової адміністрації України у Черкаській області, уже уклав з ТОВ договір. Він дійсний до кінця цього року.

ремонт почато

Згідно з інформацією, наданою аналітичною системою YouControl, ТОВ «ВКП Будекспро 12» зареєстроване у Кропивницькому п’ять років тому. Його бенефіціар – Іван Шміляк. Статутний капітал товариства – 1200 гривень. Згідно з висновком Громадської антикорупційної експертизи результатів державних тендерів України від 05 грудня 2017р., переможець тендеру має кілька сумнівних ознак.

Фінансовим успіхам підприємства до останнього періоду навряд чи хто б позаздрив.

скрин з youcontrol.com.ua

До речі, на підставі довіреності, ТОВ представляє директор з капітального будівництва цього товариства Чверкалюк Григорій Васильович.

Він, за даними  аналітичної системи YouControl,  є керівником та співзасновником Черкаського ТОВ “МЧМ”. Відомо, що у березні 2012 року вироком суду його визнано винним у вчинені злочину, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України – службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам. Вирок ухвалював одіозний черкаський суддя Орленко, про якого вже писав “Ні корупції!”. Пана Чверкалюка засудили до чотирьох років неволі. На підставі ст. 75 КК України звільнили від відбування призначеного основного покарання, якщо він протягом  двох років не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов’язки. Й, зрештою, на підставі ст. 1 Закону України «Про амністію у 2011 році » його взагалі звільнили від покарання.

“Ні корупції!”

 

-->