Екс-чиновницю, винну у смертельній ДТП, амністували

Суддя Придніпровського райсуду Черкас Олександр Степаненко визнав Валентину Артюх винною у ДТП, у якій загинула людина. Вироком їй призначили покарання – три роки позбавлення волі, з яких два – випробувальний термін. Зрештою, обвинувачену амністували, заборонивши керувати автівкою протягом трьох років, пише “Ні корупції!”.

Нагадаємо, у липні цього року у Черкасах сталася аварія, в якій загинула літня жінка та було понівечено більше п’яти автівок. Скоїла ДТП 74-річна Валентина Артюх, колишній проректор Черкаського Національного університету за часів регіоналів, екс-мер Умані. Протягом більш як трьох місяців правоохоронці не повідомляли їй про підозру. У жовтні справу передали до суду. Увесь цей час жінка була під домашнім арештом.

 інкримінували ч. 2 ст. 286 КК України, порушення ПДР, що спричинило смерть потерпілого. Санкція статті обвинувачення передбачає позбавлення волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права керувати транспортними засобами до трьох років.

У суді  з’ясувалося, що порушниця правил дорожнього руху – інвалід другої групи загальних захворювань, не судима і не пам’ятає, як збила людину. Скориставшись правом, передбаченим законом, жінка не давала показів та визнала свою вину.

У зв’язку з цим, за погодження з потерпілою, донькою загиблої, та за пропозицією прокурора Марини Гриневич справу розглядали за скороченою процедурою.

«Скорочений розгляд легалізує всі процесуальні порушення слідства і може провокувати недовіру до суддів», – зазначає у виданні “Закон і бізнес” суддя Прилуцького міськрайонного суду Чернігівської області Володимир Павлов.

При спрощеному розгляді неможливо ретельно перевірити належність, допустимість та достовірність доказів та законність проведення досудового розслідування. Адже сторони провадження не оскаржують обставини злочину. Звісно, й подальші розгляди в апеляційній інстанції унеможливлюються. Так судовий процес стає лише формальністю.

“Ні корупції!”

-->