ЯК СТОЛИЧНИХ КОМУНАЛЬНИКІВ ЇХНІ УЛЮБЛЕНЦІ ДВІЧІ НАДУРИЛИ НА ОДНОМУ ПІДРЯДІ

Приватна фірма, якій комунальники з Дніпровського району столиці  не перший рік довіряють виконувати підряди, уже двічі умудрилася обдурити цих самих комунальників на одному і тому ж підряді. Уперше, подавши на тендер завідомо підроблені документи. А вдруге – завищивши виконання робіт на понад мільйон.

25 жовтня Департамент внутрішнього фінансового контролю та аудиту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) оприлюднив звіт щодо перевірки діяльності КП «Керуюча компанія Дніпровського району м. Києва» як служби замовника щодо дотримання законодавства під час реконструкції приміщення для розміщення центру надання адміністративних послуг за адресою: Харківське шосе, 18 у м. Києві.

Аудитори перевіряли, з ким столичні комунальники уклали договір, на яких підставах, як проводились роботи і скільки вони реально мали би коштувати. Зокрема, внутрішні перевіряльники встановили, що КП «Керуюча компанія Дніпровського району м. Києва» як замовник переплатила підряднику ТОВ «Аксіон ЛТД» понад мільйон гривень.

«В результаті внесення підрядником завищених даних на загальну суму 1307,925 тис. грн, чи 41,3% від вартості перевірених робіт (в т.ч. на будівельно-монтажні роботи – 724,892 тис. грн, на обладнання – 583,033 тис. грн) до актів приймання виконаних будівельних робіт форми №КБ-2в за період з грудня 2015 року по листопад 2016 року, які взято до обліку, КП «Керуюча компанія Дніпровського району м. Києва» зайво перерахувало ТОВ «Аксіон ЛТД» кошти міського бюджету у сумі 1307,925 тис. грн, що призвело до фінансових втрат на зазначену суму», – йдеться у звіті внутрішніх аудиторів КМДА.

Ще перевіряльники зазначають, що «враховуючи вищевикладене, можна зробити висновок про неналежний контроль з боку осіб, що склали та підписали акти приймання виконаних будівельних робіт».

Відтак, аудитори наполегливо рекомендували комунальникам усунути виявлені порушення на загальну суму 1387,925 тис. грн., а в подальшому, в договорах з виконання ремонтно-будівельних та проектно-вишукувальних робіт передбачати безумовне повернення виконавцем робіт коштів у сумі виявленого контролюючими органами завищення обсягів та вартості виконаних робіт.

Крім того, аудитори рекомендували притягнути до відповідальності, згідно з вимогами чинного законодавства, відповідних працівників КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Дніпровського району м. Києва» за незабезпечення належного контролю за обсягами та вартістю виконаних робіт.

Згідно з даними YouControl, ТОВ «Аксіон ЛТД» має 4 роки трудового стажу і 4 тисячі гривень статутного капіталу. Засновниками і власниками ТОВки зазначаються Андрій Григорович Грицай і Віталій Вікторович Бишенко.

При цьому у портфоліо фірми із судових справ за 4 роки існування знаходиться два десятки таких справ, одна з яких стосується саме підряду з реконструкції приміщення для розміщення центру надання адміністративних послуг за адресою: Харківське шосе, 18 у м. Києві.

Так, у травні минулого року Дніпровський районний суд визнав винним директора «Аксіон ЛТД» у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 366 КК України (складанні та видачі завідомо неправдивих офіційних документів) та призначив йому покарання у вигляді штрафу у розмірі двохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто 3400 гривень, з позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю протягом одного року.

Як ідеться у тексті вироку, 28 грудня 2015 року між комунальним підприємством «Керуюча компанія з ОЖФ Дніпровського району м. Києва» та TOB «Аксіон ЛТД» було укладено договір № 59 на виконання робіт з реконструкції будівлі під центр надання адміністративних послуг на Харківському шосе, 18 на загальну суму 5 186 286,64 грн.(з ПДВ).

Укладанню зазначеного договору передувало проведення комітетом з конкурсних торгів комунальним підприємством «Керуюча компанія з ОЖФ Дніпровського району м. Києва» конкурсних торгів на закупівлю робіт по об’єкту.

Повідомлення про акцепт опубліковано у Віснику держаних закупівель від 17.12.2015 №402 (17.12.2015) за №248316. Оголошення про результати опубліковано у Віснику держаних закупівель від 28.12.2015 №409/1/1 (28.12.2015) за №262824.

Відповідно до підпункту 8 пункту 6 «Кваліфікаційні критерії до учасників» розділу 3 “Підготовка пропозицій конкурсних торгів” вказаної документації конкурсних торгів у якості підтвердження відповідності кваліфікаційним критеріям учасники у конкурсних пропозиціях повинні були надати комітету з конкурсних торгів інформацію у довільній формі щодо наявності працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід.

І, щоб виграти тендер, директор ТОВ «Аксіон ЛТД» подав комітету з конкурсних торгів комунального підприємства «Керуюча компанія з ОЖФ Дніпровського району м. Києва» неправдивий офіційний документ – довідку про працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід, внісши до неї завідомо неправдиву інформацію про те, що в організації постійно працює 17 осіб, а саме: директор, головний інженер, виконроб – дві особи, інженер з охорони праці, інженер з проектно-кошторисної роботи, електрик дільниці, маляр – штукатур – 4 особи, монтажник сантехнічних систем та устаткування, покрівельник – 2 особи, підсобний робітник – 3 особи, що не відповідає дійсності, оскільки згідно зі  звітом про нарахування та сплату єдиного соціального внеску (в тому числі на момент подачі довідки), середньооблікова кількість штатних працівників складала 2 особи, із них 1 особа, якій відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність, з загальною сумою нарахованої заробітної плати 2900 грн.

У тексті також зазначається, що обвинувальний акт надійшов до суду разом із угодою про примирення між представником потерпілого та підозрюваним.

Так, 29 квітня 2016 року між прокурором Київської місцевої прокуратури №4 та підозрюваним було укладено угоду про визнання винуватості, згідно з якою директор ТОВ беззастережно визнав свою винуватість у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України. Тоді ж сторони узгодили покарання у виді штрафу у розмірі 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатись певною діяльністю протягом 1 року.

При цьому суд визнав доведеною винуватість директора ТОВ «Аксіон ЛТД» у складанні і видачі службовою особою завідомо неправдивих документів та визнав пом’якшуючою обставиною покарання щире каяття обвинуваченого. Інших обставин, що б обтяжили покарання, судом не було встановлено.

Таким чином, спочатку надуривши столичних комунальників, показавши їм неправдиві документи, підприємці їх потім надурили вдруге, завищивши вартість робіт із реконструкції на понад мільйон гривень.

Як повідомляють Zакупівлі, загалом ТОВ «Аксіон ЛТД» за час своєї діяльності уклало 12 угод на суму 9,2 млн грн.
Найбільше підрядами цю ТОВку годувало КП «Керуюча компанія Дніпровського району м. Києва».

А цього літа підприємці, які підробляли довідки про кількість працівників та їхній досвід роботи, отримало три підряди від Управління освіти Броварської міської ради на ремонт ЗОШ І-ІІІ ступенів №3. Тобто, все найкраще дітям?

Валентина Новицька, «Ні корупції!»

-->