ОЧІЛЬНИЦЯ СІЛЬРАДИ ТА АНТИКОРУПЦІЙНИЙ ДІЯЧ ВИМАГАЛИ МАЙЖЕ 200 ТИС. ДОЛАРІВ ХАБАРА ЗА ЗЕМЛЮ

Cпівробітники Служби безпеки України спільно з Генеральною прокуратурою викрили на хабарництві голову однієї з сільрад Черкащини та двох її підлеглих.

«Правоохоронці задокументували, що голова сільради разом з землевпорядником та державним реєстратором вимагали у місцевого підприємця 184 тисячі доларів США за виділення землі. На 6,5 гектарах земель громади, розташованих поруч з обласним центром, бізнесмен планував розпочати забудову», – повідомляє прес-служба управління СБ України у Черкаській області.

Світлани ВовкСпівробітники спецслужби “взяли” чиновницю поблизу сільської ради під час отримання частини хабара у сумі 170 тисяч американських доларів. Пізніше у приміщенні сільради були затримані обидва спільники.

cherk-zabar-silrada-sbu2

Відкрито кримінальне провадження за ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України (одержання хабара). Триває досудове слідство.

Як бачимо з фото, наданого СБУ, інцидент стався у Свидівоцькій сільській раді, що у Черкаському районі області. Раніше “Ні корупції!” писав про те, що територія прибережної зони Дніпра і, зокрема, Кременчуцького водосховища на берегах Будище – Свидівської захисної дамби біля Черкас вже понад десять років інтенсивно забудовується. Кількість маєтків тут з кожним роком більшає, адже ніхто і ніщо не перешкоджає власникам елітних особняків та забудовникам займати прибережну смугу. У Свидівоцькій сільраді, через яку власники отримують ласі земельні ділянки, тоді повідомляли, що землі – в оренді. Саме так сільська влада нібито наповнювала місцевий бюджет.

Посередником хабарниці – голови сільради, був голова правління громадської організації «Агенція антикорупційних реформ». Про це  повідомили у Генпрокуратурі України.

“Зараз проводяться обшуки у  цього очільника “Агенції антикорупційних реформ”, зокрема, в його автомобілях та за місцем проживання. Вилучена велика кількість документів, які можуть свідчити про імовірну велику кількість епізодів, пов’язаних із незаконними оборудками по землях, про які ми і не підозрювали”, – повідомив Володимир Гуцуляк, начальник Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генпрокуратури України.

nikorupciji.org

-->