За результатами розслідувань WikiInvestigation НАЗК перевірить 4 випадки конфлікту інтересів груп депутатів місцевих рад

За результатами розслідувань WikiInvestigation Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) проведе 4 перевірки дотримання групами депутатів місцевих рад законодавства в частині запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

Відповідні відповіді громадські детективи отримали від НАЗК, повідомляють “БЛОГЕРИ“.

Зокрема, там вже заявили, що проведуть перевірку можливих фактів порушення депутатами Криворізької міської ради Дніпропетровської області, Іршанської селищної ради Житомирської області, Павлоградської міської ради Дніпропетровської області, Сокирянської районної ради Чернівецької області тощо.

Нагадаємо, як йдеться у розслідуванні «Депутатський саботаж», Іршанська ОТГ Житомирської області має 26 депутатів селищної ради, 11 з яких  працевлаштовані на Іршанському гірничо-збагачувальному комбінаті (ГЗК) – найпотужнішому підприємство титанової промисловості. З 2004 року ГЗК входив до Group DF олігарха Дмитра Фірташа, а у 2014-му було повернуто у державну власність.

«При цьому Іршанська селищна рада неодноразово ухвалювала рішення на користь місцевого ГЗК. Так, 23 червня 2017 року рада своїм рішенням погоджує Іршанському ГЗК проведення геологорозвідувальних робіт. За цей документ одноголосно проголосували всі присутні 19 депутатів та селищний голова А. Рак. Від ГЗК свої голоси віддали 7 депутатів. Згідно зпротоколом сесії жодних заяв про конфлікт інтересів не було. При цьому голоси депутатів з конфліктом були вирішальними при ухваленні рішення», – йдеться у тексті розслідування.

Загалом, громадські детективи WikiInvestigation за результатами аналізу голосування депутатів місцевих рад за рішення без заявлення про конфлікт інтересів направили до НАЗК 24 повідомлень про вчинення правопорушень, пов’язаних з корупцією. Також низка заяв про порушення законодавства в частині врегулювання конфлікту інтересів піде до Національної поліції України.

-->