САП направила в суд обвинувальний акт щодо нардепів Розенблата і Полякова


Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) 5 жовтня направили до суду обвинувальний акт у так званому «бурштиновому» провадженні щодо двох народних депутатів України – Борислава Розенблата та Максима Полякова.

Як повідомила  на своїй сторінці у Facebook Спеціалізована антикорупційна прокуратура, обвинувальний акт стосується також ще чотирьох осіб, які обвинувачуються в отриманні неправомірної вигоди за реалізацію права законодавчої ініціативи (ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу) та зловживанні впливом (ч. 2 ст. 369-2 Кримінального кодексу), пише ZIK.

«Слід зауважити, що сторона захисту всіляко намагалася уникати вручення обвинувальних актів, у зв’язку з чим прокурори та детективи змушені були вручати їх за місцем проживання підозрюваних», – зазначається в повідомленні.

Повідомляється, що обвинувальний акт у зазначеному провадженні затверджений 27 серпня 2018 р.

У САП наголошують, що як і інших підозрюваних, народних депутатів неодноразово викликали до прокурора для вручення їм обвинувального акту з додатками. При цьому виклики здійснювались завчасно як поштовим зв’язком повістками, так і з допомогою телефонного зв’язку, sms-повідомлень та різних месенджерів (whatsapp, viber, telegram).

«Водночас, безпосередньо подаючи до САП ГПУ різного роду заяви та клопотання, депутати відмовилися отримувати обвинувальний акт», – заявляють у САП.

Як повідомляється, у зв’язку з тим, що процесуальний закон зобов’язує прокурора вручити стороні захисту, зокрема підозрюваним, обвинувальний акт перед направленням його до суду, «кожному з підозрюваних стороною обвинувачення запропоновано отримати обвинувальний акт і надати про це розписку прокурору, однак ними цього зроблено не було, що зафіксовано належним чином».

Нагадаємо, 19 червня 2017 року детективи НАБУ затримали ряд осіб, причетних до вимагання та одержання неправомірної вигоди у сумі понад 300 тис. доларів за сприяння іноземній компанії в здійсненні видобутку бурштину в Україні. За даними слідства, злочин скоєно за участю народних депутатів Борислава Розенблата і Максима Полякова.

11 липня 2017 року Верховна Рада надала згоду на притягнення їх до відповідальності.

15 лютого 2018 року підозрюваним та їхнім захисникам відкрито матеріали справи для ознайомлення.

Вперше Полякова і Розенблата і їх захист викликали для вручення обвинувальних актів на 14 вересня.

Згодом, як поінформували в САП, 20 вересня деякі з підозрюваних обіцяли прийти для вручення обвинувальних актів, але не прийшли, і їх попередньо викликали на 25 вересня, але також безуспішно.

ZIK

-->