Найчастіше хабарі вимагають у вишах, судах і в дозвільній системі

Лідерами у вимаганні хабарів на сьогодні в Україні є вищі навчальні заклади (стикалися з вимогою хабаря 52,1% тих, хто контактував).

Про це свідчать дані  моніторингового дослідження КМІС “Стан корупції в Україні”, проведеного у липні-серпні 2018 року, повідомляють “БЛОГЕРИ“.

За оцінкою респондентів, також серед лідерів судова система (хабар вимагали у 46,8%), органи, що надають дозволи (44,6%), національна поліція (43,5%), сервісні центри МВС (42,3%), державні медичні заклади (40,6%) та загальноосвітні школи (36,8%).

Українці назвали лідерів у вимаганні хабарів

Дослідження було проведене Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) протягом травня-вересня 2018 року в рамках проекту “Долучайся”, що реалізується Pact в Україні за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Польовий етап тривав з 3 липня до 11 серпня. У дослідженні 2018 року всього було опитано 10 169 респондентів, які проживають у 476 населених пунктах по всій Україні за виключенням окупованих територій. Статистична похибка для всієї вибірки не перевищує 1,5% (з імовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5).

Як повідомляли “БЛОГЕРИ“, понад 58% українців вважають невідворотність кримінального покарання найефективнішим заходом у боротьбі з корупцією.

Читайте також Соціологи: Переконаність людей у корумпованості органів влади протягом останніх трьох років суттєво посилилася

-->