До 2015 року сфера закупівлі ліків була символом корупції у медицині – МОЗ

Кабмін ухвалив концепцію реформування сфери закупівлі ліків в Україні.

Таке рішення прийняте на засіданні уряду у зв’язку з тим, що цього року закон про здійснення державних закупівель ліків через міжнародні організації втратить чинність, повідомляє Укрінформ.

“До 2015 року ця сфера була справді символом корупції у медицині. За інформацією СБУ та Рахункової палати, корупційна маржа на ліках складала до 40% в ці роки. У 2015 році система була змінена і був прийнятий закон, який передав цю функцію міжнародним організаціям, які мають у цьому контексті бездоганну репутацію, і ця корупційні складова зникла”, – зазначив заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.

На його переконання, це один із важливих чинників, який дозволив у 2018-му Україну на 100% забезпечити вакцинами та стентами для екстрених випадків.

“За іронією долі, за даними Рахункової палати, ефективність цієї програми оцінюється теж у 40%, тобто ми на 40% більше ліків по всіх програмах купили і вони пішли нашим пацієнтам за той самий бюджет”, – сказав заступник міністра.

Водночас він наголосив на необхідності розробити нове бачення реформування цієї сфери, аби унеможливити повернення до старих схем після того, як закон втратить чинність.

-->