В ОТГ, створених на базі міст обласного значення на Черкащині, доходи збільшилися удвічі

На Черкащині склали рейтинг найбагатших територіальних громад регіону. Для цього Черкаський Центр розвитку місцевого самоврядування проаналізував фінансові показники 75 громад, відповідно до проекту змін до перспективного плану формування ОТГ області. Про це повідомляють «Блогери» з посиланням на інформацію Центру.

– При умові створення ОТГ доходи міських, селищних та сільських громад по Черкаській області виростають у середньому в 2,6 разів, – констатує радник з питань місцевих фінансів Черкаського ЦРМС Микола Гулько. – Це відбувається за рахунок передачі додаткових доходів, які на сьогодні перебувають на районному рівні – а саме, 60 % ПДФО, а також освітньої та медичної субвенцій, базової дотації та інших доходів. Нами складено загальний рейтинг найбагатших перспективних громад області в розрахунку на 1 мешканця при передачі їм додаткового ресурсу, а також найбагатших громад на 1 мешканця за підгрупами: місто, селище, село з чисельністю населення до 5 тис. осіб, село від 5 до 10 тис. осіб, село від 10 тис. осіб.

У загальному рейтингу до топ-10 увійшли Степанецька, Зорівська, Литвинецька, Кропивнянська, Черкаська, Соколівська, Чорнобаївська, Дмитрушківська, Виноградська та Лип’янська громади. У лідера рейтингу – Степанецької громади доходи на 1 жителя до об’єднання складають 11305 гривень, у  «найбіднішої» – Лип’янської – після об’єднання доходи на 1 жителя складуть майже 7204 гривень.

Рейтинг найбагатших громад на базі міста склали: Черкаська (до м. Черкаси не передбачено приєднання жодної сільської ради), Тальнівська, Жашківська, Чигиринська, Кам’янська, Канівська, Христинівська, Уманська, Шполянська, Городищенська, Золотоніська, Звенигородська, Монастирищенська, Смілянська та Ватутінська. Найбільш прибутковою є Черкаська громада – із доходами у понад 7700 гривень на одного мешканця, замикає рейтинг Ватутінська ОТГ, де доходи після об’єднання виростуть більш ніж удвічі з розрахунку на одного жителя.

– При створенні ОТГ на базі міст обласного значення доходи виростають в 2,1 рази, – коментує Микола Гулько. –  Невеликий ріст обумовлений тим, що міста обласного значення і так отримують 60% ПДФО, додаткову дотацію,  субвенції, тощо.

За словами директора Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування Сергія Слинька, чи отримають громади потужний ресурс для розвитку, залежить наразі від депутатів Черкаської обласної ради, які 7 вересня мають проголосувати за зміни у перспективному плані. Це дасть можливість новоствореним громадам регіону рухатись далі, бути включеними до проекту бюджету на наступний рік  та  розраховувати на отримання державної підтримки.

-->