Мінкультівський держсекретар Карандєєв не вважає за потрібне виконувати Закон про доступ

Міністерство культури України в особі державного секретаря Р. Карандєєва не надало відповідь на запит щодо приналежності робочих електронних адрес штатним працівникам міністерства, які уповноважені використовувати у службовому листуванні міністерські бланки. Натомість Р.Карандєєв запропонував читати запитувачу сайт міністерства і розділ “Міністерство-Структура”.

Про це йдеться у відповіді на запит за підписом державного секретаря.

Таким чином, Р.Карандєєв порушив норму Закону України “Про доступ до публічної інформації” в частині, якою визначено, що “відповідь розпорядника інформації про те, що інформація може бути одержана запитувачем із загальнодоступних джерел, або відповідь не по суті запиту вважається неправомірною відмовою в наданні інформації”.

Також у міністерстві відмовились відповісти на решту питань запиту. Отже, запитувач залишає за собою право звернутися до Уповноваженого ВР з прав людини та до суду.

Додамо, що на адресу “БЛОГЕРІВ” з невідомої та досі не встановленої електронної адреси надійшла погроза на офіційному міністерському бланку з тим, щоб сайт зняв матеріал, що стосується знищення Мінкультом, а саме заступником міністра Тамари Мазур і начальником Управління охорони культурної спадщини Олександром Єпіфановим, Українського державного інституту культурної спадщини, третируючи і примушуючи до звільнення його директора Ольгу Пламеницьку. Оскільки підпису на офіційному бланку не було, запитувач спробував з’ясувати приналежність адреси, з якої його було направлено, конкретному чиновнику з Мінкульту.

Читайте також У Міжнародний рік охорони культурної спадщини мінкультури знищує профільний інститут

На незаконній роздачі землі в Мінкультури сидить група вихідців з Мінюсту Петренка

-->