10 повідомлень до НАЗК направив WikiInvestigation за результатами розслідування

За результатами розслідування щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів депутатами місцевих рад у п’яти регіонах України громадські детективи WikiInvestigation направили до Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) 10 повідомлень про порушення, пов’язані з корупцією.
Як йдеться розслідуванні «Депутатський саботаж», у Чернівецькій, Житомирській, Запорізькій, Харківській та Дніпропетровській областях були виявлені цілі групи депутатів, які працюють на одному підприємстві, голосують за рішення місцевих рад на користь цих підприємств і при цьому не заявляють про конфлікт інтересів.
Водночас голосування цілих груп з конфліктом інтересів несе в собі набагато більше загроз, ніж поодинокі випадки. Оскільки ці групові голоси часто бувають вирішальними при ухваленні рішення: згідно з ч.2 ст.59 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” рішення ради приймаються простою більшістю голосів депутатів від загального складу”, – йдеться у розслідуванні.
За словами центрального координатора проекту WikiInvestigation Людмили Євсєєнко, порушення законодавстрва в частині запобігання та врегулювання конфлікту інтересів були виявлені скрізь.
Маємо практично показову ситуацію, коли незважаючи на таку, здавалося б, мізерну вимогу, як встати і публічно заявити про конфлікт інтересів у разі його наявності при голосуванні, депутати нею грубо нехтують”, – говорить центральний координатор проекту.
Такі випадки були виявлені на Житомирщині в Іршанській та Словечанській ОТГ, у Запорізькій міськраді, у Сокирянській районній раді на Буковині, на Дніпропетровщині в Тернівській, Першотравенській, Покровській та Марганецькій міськрадах, а також в Есхарівській селищній раді на Харківщині.
Нині такий стан речей влаштовує усіх – і депутатів, які отримують зарплату на підприємствах і які голосують за рішення в інтересах цих підприємств, і олігархів або лендлордів, які контролюють підприємства, а через групи своїх працівників-депутатів, і місцеві ради.
Одначе точно не влаштовує громадських детективів WikiInvestigation, які вже за результатами аналізу голосування депутатів місцевих рад без заявлення про конфлікт інтересів направили до НАЗК 10 повідомлень про вчинення правопорушень, пов’язаних з корупцією”, – йдеться у розслідуванні.
Читайте також Депутатський саботаж
-->