Як у Черкасах сміття сортують та вивозять

Від початку цього року в Україні заборонене змішування   чи   захоронення   відходів,   для утилізації яких  існує відповідна технологія. Так написано у Законі “Про відходи”. Для забезпечення цієї норми потрібно сортувати сміття за видами матеріалів. Для пластику, паперу, металу, скла, органіки та інших відходів мають бути різні контейнери. Чи сортують сміття у Черкасах, з’ясовував  «БЛОГЕРИ».

Це – Черкаси, щоб ви розуміли. Обласний центр, за 180 км від Києва. Місто, до якого керманичам – байдуже. На вулиці +30. Сморід – неймовірний. Навколо – житлові будинки. Тут тижнями не прибирають сміття. Відповідальні – комунальники, яких має контролювати мер. Так от. Шановний Анатолій Бондаренко! Я розумію, що вам, може, й не смердить. А от людям навколишніх будинків -дуже( Я навіть розумію, що ви не можете вконтролювати кожен сміттєвий бак. То,можливо, підлеглих варто міняти? Чи вашого впливу наразі не достатньо, аби прибрати сміття біля сміттєвих баків? У яку Європу крокуємо, шановний? І чому, блін, щоразу маю привід засмутитися 😡?Орієнтир( на всяк випадок) вул. Різдвяна, що перетинає Благовісну.

Опубліковано Татьяною Боковнею Понеділок, 16 липня 2018 р.

«На вулиці +30. Сморід – неймовірний. Навколо – житлові будинки. Тут тижнями не прибирають сміття. Відповідальні – комунальники, яких має контролювати мер», – обурюється Тетяна Боковня, яка на кілька днів приїхала у рідне місто з Києва.

Дівчина розмістила відео на своїй сторінці у Фейсбук та звернулася через суспільну мережу до міського голови.

За кілька днів комунальники сміття прибрали.

скрин зі сторінки Тетяни Боковні у ФБ

Хоча у відповіді на інформаційний запит «Блогерів» міський голова Черкас Анатолій Бондаренко повідомив, що  «всі тверді побутові відходи щодня вивозять спеціалізованим транспортом у спеціально відведені місця».

«Страшенний сморід, жахливий срач! Це не переповнені баки, це так машина сміття забрала…» – це повідомлення іншої дівчини у місцевій фейсбучній спільноті. Проблема залишилася навіть після вивезення непотребу.

скрин із ФБспільноти “Типичные Черкассы 2k18”

Що ж до роздільного збору, то на розміщених вище фото видно кілька контейнерів для пластику та скла. Ще кілька таких ємностей «Блогери» бачили у центральних районах міста.

Загалом, за інформацією пана Бондаренка, у Черкасах є 250 сіток для пластику та  60 спеціальних контейнерів для утилізації скла.

За даними міської ради, у Черкасах сміття збирають у пластикові (для приватного сектору) та металеві (для багатоповерхових будинків) контейнери, «які розміщені на спеціальних майданчиках, що встановлюються на території проживання мешканців, з подальшим його транспортуванням на полігон твердих побутових відходів, розташований на території Черкаського району на відстані 17 км від міста Черкаси».

Ці контейнери – на балансі комунального підприємства «Черкаська служба чистоти» Черкаської міської ради, яке надає послуги з вивезення та захоронення твердих та рідких побутових відходів. Вартість оренди контейнера для збору побутових відходів об’ємом 1,1 м. куб. становить 80 грн./міс; об’ємом 0,24 м. куб. – 30 грн./міс. Загалом в оренді підприємств та організацій – 1 389 таких ємностей.

Окрім того, в лісопарковій зоні по вул. Дахнівській є 6 контейнерів для роздільного збору відходів (3 – склобій, 3 – поліетилен, пластик), в парку «Соснівський» – 2 контейнери (1 – склобій, 1 – поліетилен, пластик), в парку Хіміків 2 контейнери (1 – склобій, 1 – поліетилен, пластик), в парку Сосновий бір – 2 контейнери (1 – склобій, 1 – поліетилен, пластик), в Долині Троянд – 2 контейнери (1 – склобій, 1 – поліетилен, пластик), в Парку Перемоги – 2 контейнери (1 – склобій, 1 – поліетилен, пластик), на пляжі «Пушкінський» – 2 контейнери (1 – склобій, 1 – поліетилен, пластик). Зокрема, в парках та скверах міста встановлено 10 комплектів урн для роздільного збирання.

За інформацією комунального підприємства «ЧСЧ»,  щомісячну плату за вивезення побутових відходів станом на 30.06.2018 року сплачують 33 851мешканців приватного сектору та 185 008 мешканців багатоповерхових будинків.

Вартість послуг встановлено рішенням виконавчого комітету Черкаської міської ради від 03.03.2015 року № 239 та від 07.07.2017 №712_

Найменування послуги Категорія споживача Вартість послуги, грн. м3
Вивіз побутових відходів Мешканці багатоповерхових будинків 11,24 грн./міс. з 1 особи
Мешканці приватного сектору 13,32 грн./міс. зі особи
Вивіз рідких відходів Мешканці багатоповерхових будинків 80,02 грн./ м. куб
Мешканці приватного сектору

На питання «Блогерів», чи обслуговує підприємство, яке надає послуги з вивезення твердих і рідких побутових відходів у м. Черкаси, контейнери, що не перебувають в оренді, у міськраді повідомили, що обслуговування контейнерів здійснює їх балансоутримувач, якщо інше не передбачено договором оренди.

Мирослава Білецька, для «Блогери»

-->