В одеському шпиталі продовжується корупційний безлад із ремонтами

Фото з відкритих джерел

За роки війни оборонний бюджет в Україні виріс у рази. Справді, з року в рік зростають суми, які держава виділяє на армію, в тому числі військові шпиталі, будівництво житла для військових та інші глобальні цілі. В той же час нечисті на руку начальники користуються цими грошима для власного збагачення. Так, останнім часом Одеса відзначилась гучними скандалами, пов’язаними із корупційними оборудками у сфері оборони.

Наприклад, днями аудитори виявили розкрадання бюджетних коштів у Південному територіальному квартирно-експлуатаційному управлінні на суму 21 мільйон гривень. Під час ревізії перевірялось виконання будівельних робіт у військовому містечку Дачне-2 в Одеській області. Аудитори виявили завищення обсягів виконаних робіт, через що були втрачені мільйони бюджетних коштів. Такі ж порушення були зафіксовані й на інших двох об’єктах.

Крім того, трохи раніше внутрішня перевірка військової частини в Одесі виявила нестачу значної кількості пального. За цим фактом було відкрито провадження. Як повідомив на своїй сторінці в соцмережі волонтер Юрій Бірюков, у військовій частині «не знайшлось» більше 200 тон пального, що означає величезну суму збитків для бюджету.

На жаль, дуже сумнівна ситуація складається і в одеському військовому шпиталі, про що неодноразово писали «Блогери». Більше того, журналістські розслідування проведених керівництвом Військово-медичного клінічного центру Південного регіону тендерів уже стали приводом для відкриття провадження Національним антикорупційним бюро. А тим часом у військовому шпиталі продовжуються оборудки з ремонтами, які так дорого обходяться бюджету. Подробиці – в розслідуванні “Блогерів”.

Оборудки на ремонтах

Як уже раніше повідомляли «Блогери», ремонти у військовому шпиталі в Одесі дивним чином проводять лише дві компанії, які найчастіше отримують підряди в рамках допорогових закупівель, – ПП «Будівництво та демонтаж», а також компанія «Одесажилбуд 2007».

Так, якщо проаналізувати портал «Прозорро», за цей рік військовий шпиталь лише тричі оголошував тендер на будівельні роботи,  які б перевищували допорогові 200 тисяч гривень.

У двох випадках торги оголошувалися на ремонт лише в інфекційному відділенні. Один тендер був на 775 тисяч гривень, інший – на 701 тисячу. В обох тендерах переможцем стало ПП «Одесажилбуд 2007». Примітно, що в одному з тендерів пропозиція від «любимчика» Військово-медичного клінічного центру Південного регіону була не найнижчою, але цей факт не завадив тендерному комітету обрати переможцем саме це підприємство.

Крім того, військовий шпиталь також оголосив тендер  майже на два мільйони гривень на покрівельні роботи в операційній. Але він не відбувся через відсутність подальшої потреби в закупівлі. Можливо, тендерному комітету просто не підійшов переможець?

Всі інші тендери в цьому році були в рамках допорогів. При цьому вони поділені між двома компаніями, які вже згадувались вище. Тобто, знов чималі бюджетні кошти йдуть без конкурсу двом «фаворитам» одеського шпиталю.

Улюбленці ВКМЦ

Так, компанія «Будівництво та демонтаж» у цьому році вже отримала від ВКМЦ 1,879 мільйонів гривень тендерів. У минулому році ця сума склала 2,644 мільйони гривень. У позаминулому – майже 700 тисяч гривень.

При цьому ця фірма, згідно з даними аналітичної системи YouControl, була зареєстрована лише у 2016 році (з того ж часу й почала отримувати підряди від одеського шпиталю). Статутний капітал складає всього тисячу гривень.

Не менше підрядів від одеського військового шпиталю отримує й ПП «Одесажилбуд 2007», яким керує колишній директор держпідприємства Міністерства оборони «Одеське управління начальника робіт» Сергій Тарасюк. Це держпідприємство займалось будівництвом, припинивши діяльність у 2007 році. Тоді ж було створено компанію «Одесажилбуд 2007», власником якої є, скоріш за все, син Сергія Тарасюка Олександр Тарасюк. Вочевидь, старі зв’язки допомагають Тарасюкам вдало вести свій бізнес, залучаючи чималі бюджетні кошти.

Статутний капітал ПП «Одесажилбуд 2007» становить лише 100 гривень. У той же час підприємство регулярно отримує від ВКМЦ підряди. Так, у цьому році сума бюджетного фінансування для підприємства склала 1,475 мільйонів гривень, у минулому – 1,255 мільйонів, у 2015-му – 1,515 мільйонів гривень. При цьому офіційно тоді в ПП «Одесажилбуд 2007» працювало до п’яти людей. Як вони могли виконати такий великий обсяг робіт, незрозуміло.

Треба також зазначити, що, згідно з даними порталу Є-дата, обидві компанії регулярно отримують кошти з бюджету від Військово-медичного клінічного центру Південного регіону.

При цьому «Блогери» отримали результати службової перевірки діяльності одеського військового шпиталю, які лише підтверджують, що ремонти в закладі є корупційною схемою для керівництва ВКМЦ, адже часто-густо компанії отримували бюджетні гроші за невиконані ремонтні роботи. Загальна сума збитку тільки в цьому році складає сотні тисяч гривень.

Відомості з акту службової перевірки

Перевірка виявила, що до схеми причетні начальник ВКМЦ Р. Кальчук, начальник квартирно-експлуатаційної служби шпиталю А. Радзілевич, а також в.о. начальника центру з матеріально-технічного забезпечення С. Хоменко, які знали, що роботи не виконані, але все одно видавали гроші.

Понад рікминуло з того часу, як було виявлено оборудку з ремонтами в одеському шпиталі, де проходять лікування серед інших і бійці, які отримали травми під час бойових дій на Сході України. Більше того, чимало тендерів на закупівлю харчів, предметів побуту й іншого, які проводить ВКМЦ, також викликають чимало сумнівів. Порушення законодавства виявляють і перевірки центру. Але, на жаль, досі нічого не змінилось, і гроші платників податків чомусь продовжують розчинятися в корупційних потоках.

Олена Зігульська, для «Блогерів»

 

 

-->