У Дніпрі подружжя розкрадало бюджетні кошти завдяки історії про «космічну» тротуарну плитку

У Дніпрі слідчі викрили подружжя, яке під прикриттям фантастичної історії про виготовлення «космічної» тротуарної плитки, налагодило схему розкрадання бюджетних коштів.

Про це повідомляє “Дніпроград” з посиланням на прес-службу Національної поліції Дніпропетровської області.

Виявилось, що одне з найбагатших за розміром бюджетних асигнувань комунальне підприємство м. Дніпра вирішило закупити будівельні роботи на території міського парку у одного з найбільших державних промислових підприємств України, основним видом діяльності якого є конструювання та виготовлення космічних літальних апаратів.

Голова тендерного комітету комунального підприємства провів закупівлю тротуарної плитки за переговорною процедурою, тобто взагалі без проведення конкурсу та визначення найменшої вартості. У опублікованих на “Prozorro” документах зазначалося, що обґрунтуванням такої процедури є той факт, що державне підприємство виготовляє тротуарну плитку, яка не має аналогів, а також володіє унікальною технологією її укладання. Враховуючи те, що така тротуарна плитка є однією із найпоширеніших і укладена майже на кожному тротуарі, слідчим стало цікаво, що саме винайшли українські космічні інженери.

 Виявилось, що голова тендерного комітету комунального підприємства, який провів закупівлю та склав таке дивне за змістом обґрунтування, є чоловіком працівника керівного складу державного підприємства – переможця закупівлі. Більше того, саме його дружину, після проведення тендеру було визначено відповідальною за проведення цих робіт. Судові експертизи показали, що із загальної вартості закупівлі – понад 25,5 млн гривень, вартість одних тільки матеріалів вища за ринкову майже на 2 млн. гривень. Станом на початок серпня 2018 року було виконано тільки 1/5 загального об’єму робіт, тому доведена матеріальна шкода місцевому бюджету склала 252 тис. гривень. У ході досудового розслідування було встановлено, що насправді державне підприємство ніколи не виготовляло тротуарну плитку зазначеного у тендерній документації виду.

Злочинну схему викрили слідчі відділу розслідування злочинів у сфері господарської діяльності СУ ГУНП в Дніпропетровській області під процесуальним керівництвом прокуратури Дніпропетровської області у липні 2018 року під час моніторингу публічних закупівель. 3 серпня 2018 року голові тендерного комітету повідомили про підозру у вчиненні службового підроблення та зловживання службовим становищем, що призвело до тяжких наслідків (ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України). Найближчим часом судом буде розглянуто клопотання про відсторонення його від посади, обрання запобіжного заходу, а також будуть проведені інші, передбачені законом заходи для запобігання продовження завдання збитків бюджету та повернення вже спричинених.

Крім того, слідчими буде продовжено розслідування та надано оцінку усім діям службовців, які намагались приховати перед громадою бажання збагатитись за рахунок місцевого бюджету.

-->