Чи загрожує Черкасам сміттєвий колапс

«Блогери» продовжують стежити за ситуацією щодо вивезення сміття у Черкасах. Ми вже писали про те, що непотріб у Черкасах з окремих смітників прибирають раз у кілька днів. Але міський голова Анатолій Бондаренко у відповіді на наш запит повідомив, що  «всі тверді побутові відходи щодня вивозять спеціалізованим транспортом».

Зрештою, першого серпня, після того  як згаданий вище матеріал було опубліковано, міський голова повідомив про причини невчасного вивозу непотребу з міста.

«У підрядника “Умвельт” стався збій графіку, тому він не встигає із вивезенням. Причини – підприємство не в змозі справитися із заявкою на місяць через відсутність коштів на ремонт автомобілів та придбання нових. Зараз по місту працює 7 одиниць техніки.  Але цього замало, аби оперативно вивозити все сміття. Саме через це в окремих районах Черкас виникли проблеми», – зазначив Анатолій Бондаренко.

За договором, укладеним між КП «Черкаська служба чистоти» та ТОВ «Умвельт Україна», останнє надає послуги з перевезення черкаського сміття. Комунальне підприємство у грудні минулого року зверталося до Черкаської МР з заявою про необхідність виділення коштів для придбання власних сміттєвозів та контейнерів для міста Черкаси.

Звернення не задовольнили, повідомило тоді КП.

«Замість придбання техніки для КП «Черкаська служба чистоти» департаментом ЖКК виділено кошти на 2018 рік в сумі 56 млн.грн. на оплату послуг з прибирання та підмітання вулиць. А для повного забезпечення міста власними новими контейнерами та новими сміттєвозами для перевезення відходів потрібно менше 50 млн.грн. Автопарк КП «Черкаська служба чистоти» застарілий та зношений на 100 відсотків. Власна техніка для збирання та вивезення відходів у підприємства відсутня. Наше підприємство повністю залежить від роботи приватної структури, яка не в змозі якісно та вчасно вивезти відходи з міста. Про це неодноразово наголошувалось представникам Черкаської міської ради», – наголосили у КП «Черкаська служба чистоти».

У свою чергу міський голова Черкас Анатолій Бондаренко повідомив, що центральний офіс Умвельту – у Києві. Тому сміттєвози прибувають звідти і тому не встигають вчасно вивозити  сміття.

Очільники “Черкаської служби чистоти” повинні виставити на тендер цю послугу, а не продовжувати щороку підписувати контракт з цією компанією. Натомість київська компанія шантажує “службу чистоти”, а страждають від цього лише жителі міста Черкаси”, – зазначив міський  голова.

Він також попередив, що “якщо за тиждень не буде наведений лад, то дехто з керівництва цієї організації (КП “Черкаська служба чистоти” – Ред.) має понести відповідальність і буде звільнений”.

Нещодавно, як повідомило місцеве онлайн-видання, “Черкаська служба чистоти” провела тендер по закупівлі контейнерів для збору твердих побутових відходів. За результатами тендеру угода укладена із ТОВ “ЮГСТАЛЬ”, яке поставить 165 контейнерів за 1,488 млн грн. Підприємство зареєстроване в Запоріжжі і має капітал в 11 млн грн.

скрин з youcontrol.com.ua
скрин з youcontrol.com.ua

Загалом, за даними аналітичної системи YouControl, протягом цього року підприємство заробило на держзакупівлях 69 млн.грн.

Мирослава Білецька, для “Блогери”

-->