У Черкасах з амброзією почали боротися органічно, але вартість робіт від того не змінилася

  Департамент ЖКК Черкаської міської ради у результаті відкритих торгів цьогоріч уклав договір з ПП «Зелена країна» на 480 тис. грн. на боротьбу з амброзією. Як стало відомо «Блогерам», підприємство оброблятиме бур’ян хімічними та органічними речовинами. Хоча механічні методи, як і минулоріч, ще застосовуватимуть.

 «За результатами тендерних торгів по лоту «Проведення заходів по боротьбі з об’єктами рослинного карантину на міських територіях», проведених через систему публічних закупівель «Прозоро», визначено переможця ПП «Зелена країна» та укладено договір на суму 479,770 тис.грн. Підприємство здійснює відповідні заходи за рахунок коштів міського бюджету, розпорядником яких є департамент житлово-комунального комплексу Черкаської міської ради», – повідомив  виконувач обов’язків директора департаменту ЖКК Черкаської міської ради Сергій Танюк у відповідь на інформаційний запит «Блогерів».

 

З амброзією боротимуться, як і минулоріч, механічним методом (видалення карантинних бур’янів, поверхнева обробка ґрунту, посів злакових трав), агрохімічним та органічним методами, комплексним косінням.

амброзія полинолиста після скошування у Черкасах

Загалом спеціалісти департаменту житлово-комунального комплексу виявили територію, уражену карантинними бур’янами, «орієнтовною площею близько 40,0 га, не враховуючи території вздовж доріг, на яких проводиться будівництво, власні та прилеглі території, що мають балансоутримувачів чи користувачів».

амброзія полинолиста минулорічного “врожаю” у Черкасах

Як писали ЗМІ, приватне підприємство «Зелена країна» засноване у лютому 2008 року в Черкасах. Його співзасновниками, відповідно до даних аналітичної системи YouControl, є Михайло Аханов та Надія Кравчук. Бенефіціаром є пан Аханов.

скрин з youcontrol.com.ua

Відомо також, що у підприємства був ще один співзасновник – Юлія Джемесюк, головний спеціаліст відділу інспектування Черкаської міської ради.  Розмір статутного капіталу цього підприємства – усього тисяча гривень. Основним видом діяльності є збирання безпечних відходів.

Підприємство з 2014 року косить амброзію у Черкасах. У 2017 році це коштувало місту – 476,5 тис грн., роком раніше – 305,7 тис. грн. Методи – незмінні. Щоправда, торік у профільному департаменті нам повідомили, що 2018 року у місті запровадять органічний метод боротьби з амброзією.

амброзія у Черкасах

Відповідно до технічних вимог, ПП «Зелена країна» за майже півмільйона гривень передбачило обробку хімічними та органічними речовинами карантинного бур’яну. Не забули і про косіння. Цей метод застосують на решті території, ураженій амброзією, а також після повної дії хімпрепарату. До того ж, цими ж техумовами передбачено «знищення карантинних бур’янів на загальній площі близько 65 га». А це на 25 га більше, ніж вказано у повідомленні профільного департаменту.

 

Як уже було підраховано минулоріч, саме органічний метод знищення амброзії є найбільш ефективним та економічно доцільним. Станом на 2017 рік на знищення амброзії на площі 50 га вистачило б щонайбільше 150 літрів гербіциду. І це коштувало б місту лише 21900 гривень. Імовірно, сума у півмільйона, виділена цьогоріч на боротьбу з цією карантинною рослиною, обумовлена таким дорогим методом, як косіння?

скрин з www.007.org.ua

Як повідомили у Департаменті ЖКК Черкаської міської ради, станом на 19.07.2018 року профінансовано 67,870 тис.грн. Проте, згідно з інформацією порталу www.007.org.ua, станом на 17.07.2018 року ПП «Зелена країна»  від вказаного Департаменту надійшло двома платежами  237, 950 тис.грн.

скрин з youcontrol.com.ua

Загалом, за сім місяців 2018 року, за даними аналітичної системи YouControl, ПП «Зелена країна» заробило на тендерах у Черкасах майже два мільйони гривень. Замовником робіт є Департамент ЖКК Черкаської міської ради.  Роботи, які виконувало підприємство – переважно озеленення територій та утримання зелених насаджень.

 Мирослава Білецька, для «Блогерів»

-->